برطرف شدن مشکل بارگیری و حرکت کشتی های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از چین

برطرف شدن مشکل بارگیری و حرکت کشتی های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از چین

با گذشت حدود 90 روز از عدم بارگیری و تخلیه کانتینرهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از بنادر چین، ادامه فعالیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از اواخر ماه آگوست سال 2020 میسر گردید. مشکل عدم بارگیری کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به تحریم های آمریکا بر می گردد که ناوگان ملی را دچار مشکلات فراوانی نمود. بسیاری از تولید کنندگان و بازرگانان تصمیم بر پرداخت وجه بیشتر و تخلیه کانتینرهای کشتیرانی حمهوری اسلامی ایران به کانتینرهای خارجی نمودند و عده ای نیز منتظر برطرف شدن این مشکل شدند.
از این پس تمامی محموله های کانتینری صادراتی از کشور چین به مقصد بنادر جنوبی ایران توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، تنها می بایست از بندر Taicang از شمال چین و از بندر Zhuhai از جنوب چین بارگیری و حمل شوند. به این ترتیب می توان از بنادر Taicang و Zhuhai به عنوان دو HUB اصلی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در شمال و جنوب چین نام برد.
لازم به ذکر است که هزینه حمل داخلی از کلیه بنادر شمالی و جنوبی چین به این دو بندر بر عهده فروشندگان و یا خریداران می باشد.
طبق بررسی های به عمل آمده با در نظر گرفتن پرداخت کرایه حمل داخلی چین، به نظر می رسید در این بازه زمانی نرخ کرایه حمل خطوط کشتیرانی خارجی با خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران تفاوت زیادی نداشته باشد. این امر باعث شده است بسیاری از تولیدکنندگان و واردکنندگان کانتینرهای خود را با خطوط خارجی و با مدت زمان فری تایم بیشتر حمل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *