خدمات بار هوایی | حمل ‌و نقل هوایی با آریا حمل

حمل و نقل هوایی

جابجایی کالا و لوازم شخصی بین کشورهای مختلف یکی از مهمترین مشکلاتی است که تاجران و بازرگانان و نیز افرادی که قصد مهاجرت دارند با آن روبرو می‌شوند. در حال حاضر شرکت‌های مختلف هواپیمایی داخلی و خارجی بخشی به عنوان خدمات بار هوایی دارند که محموله‌های مختلف و کالاهای گوناگون را به روش‌های مختلف به مقصد مورد نظر شما ارسال می‌کنند. خدمات بار هوایی لیست گسترده‌ای از فعالیت‌ها را شامل می‌شود که معروف‌ترین آنها عبارتند از: کارگو، فریت بار، ارسال بار هوایی، امور گمرکی و ترخیص کالا، خدمات بسته‌بندی بار هوایی و خدمات صادرات و واردات هوایی. هر شرکت بین‌المللی حمل و نقل بسته به گستردگی خدمات خود بخشی از  خدمات مربوط به ارسال بار هوایی را ارائه می‌کند.

 

بار هوایی

بار هوایی به صورت کلی به لوازم و کالاهای بسته‌بندی شده‌ای گفته می‌شود که در شهر مبدا برای آنها بارنامه‌ای صادر می‌شود. این بارها براساس قراردادی که بین شرکت ارسال کننده و فرستنده ایجاد شده است، توسط خطوط هوایی به مقصد مورد نظر ارسال می‌شوند. معمولا اغلب خطوط هوایی به مسافران اجازه می‌دهند ۲۰ الی ۳۰ کیلوگرم بار را با خود حمل کنند. اگر چمدان و لوازم شما وزن بیشتری داشته باشد باید برای وارد کردن لوازم اضافی به هواپیما جریمه اضافه بار پرداخت کنید.

اگر لوازم شما وزن زیادی داشته باشند و برای حمل آنها مجبور به پرداخت جریمه باشید، بهتر است از روش فریت بار برای انتقال بار خود به مقصد استفاده کنید. شما می‌توانید از فریت بار برای انتقال بار خود به کشورهای مختلف از جمله کشورهای کانادا و آمریکا استفاده نمایید.

 

خدمات بار هوایی کارگو

یکی از خدماتی که برای ارسال بار توسط ایرلاین‌ها ارائه می‌شود، کارگو نام دارد. کارگو روشی است که از آن برای ارسال بار به مقصد استفاده می‌شود و مشابه فریت است با این تفاوت که در خدمات کارگو کالاهای تجاری بین کشورهای مختلف جابجا می‌شوند و اغلب مشتریان کارگو تاجران و افرادی هستند که فعالیت‌های بازرگانی و خرید و فروش انجام می‌دهند. حمل بار هوایی به صورت فریت بار و کارگو  توسط شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود.

 

نحوه محاسبه نرخ بار هوایی

هزینه مورد نیاز برای حمل بار هوایی براساس وزن هر کالا محاسبه می‌شود. معمولا کمترین وزن بار بین ۱ تا ۱۱ کیلوگرم است. اگر بار شما کمتر از این مقدار باشد، نمی‌توان آن را به شکل فریت به کشور مقصد ارسال کرد. اگر بار کمتر از ۴۵ کیلوگرم باشد به همین میزان قیمت ارسال کالا محاسبه می‌شود. هرچه وزن بار هوایی بیشتر باشد، هزینه کمتری برای فریت کردن بار در نظر گرفته می‌شود. برای نمونه اگر بار شما بیشتر از ۳۰۰ کیلوگرم باشد مبلغ کمتری برای فریت کردن آن نسبت به بار ۱۰۰ کیلوگرمی پرداخت خواهید کرد.

 

هزینه بارهوایی با کارگو

اغلب افرادی که برای مهاجرت به کشور دیگر سفر می‌کنند وسایل خود را از طریق فریت بار به شهر محل زندگی خود ارسال می‌نمایند، اما کارگو برای ارسال کالاهایی استفاده می‌شود که ماهیت تجاری دارند. این لوازم معمولاً هم وزن زیادی دارند و هم به تعداد بالاتری ارسال می‌شوند.

به همین دلیل برای جابجایی این دسته از کالاها از هواپیماهای اختصاصی استفاده می‌شود و نرخ حمل آنها متفاوت‌تر است. عواملی مانند میزان کالا و نیز شرایط گمرکی در کشور مبدا و مقصد بر روی هزینه حمل هوایی بار به روش کارگو اثرگذار هستند.

 

خدمات صادرات و واردات هوایی

با توجه به اینکه بخش مهمی از صادرات ایران را مواد غذایی تشکیل می‌دهند و ماندگاری این مواد از کالاهای دیگر کمتر است، بهترین راه ارسال آنها استفاده از خدمات بار هوایی است. صادرات محصولات کشاورزی، محصولات لبنی، تجهیزات کارگاهی، انواع حیوانات و… بخشی از فعالیت‌های صادراتی می‌باشد که به صورت گسترده از ایران به شکل هوایی به کشورهای مختلف ارسال می‌شوند و بخش مهمی از تجارت غیر نفتی ایران را به خود اختصاص می‌دهند.

خدمات بسته‌بندی بار

یکی دیگر از خدمات ارسال بار هوایی ارائه شده در فرودگاه‌ها، بسته‌بندی بار است. به این ترتیب زمانی که بار شما به سالن دریافت کارت پرواز منتقل می‌شود، شما می‌توانید با مراجعه به بخش بسته‌بندی کالا برای بسته‌بندی بار خود اقدام کنید. بسته‌بندی بار یکی از خدمات مهمی است که توسط شرکت‌های حمل و نقل کالا ارائه می‌شود.

خدمات انتقال بار بدون مسافر

فریت کردن زمانی انجام می‌شود که فردی قصد سفر به کشور دیگر را داشته باشد و بلیط سفر خود را تهیه کرده است. به صورت کلی فریت بار به همراه یا بدون مسافر انجام می‌شود و شما باید برای فریت بار خود به شهر مقصد، چند روز زودتر از زمان پرواز برای ارسال بار خود به فرودگاه مراجعه کنید. اگر می‌خواهید بار خود را بدون مسافر به مقصد ارسال کنید، ابتدا بار شما توسط گمرک بررسی و تایید می‌شود و پس از آن می‌توانید برای ارسال بار خود به یکی از شرکت‌های هواپیمایی مراجعه نمایید.

خدمات بار در بخش امانات

خدمات امانت بار در تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی انجام می‌شود. بر ایناساس غرفه‌هایی برای امانت بار در نظر گرفته می‌شوند که وسایل و بسته‌های شما را در مدت زمان مشخصی نگهداری می‌کنند. نرخ امانت نیز به ازای ساعاتی که بار در غرفه نگهداری می‌شود محاسبه می‌گردد.

 

قوانین و مقررات خدمات بار

برای انجام مراحل فریت بار حضور مسافر در فرودگاه الزامی است.

بار مورد نظر باید به خوبی بسته‌بندی شود تا در حین ارسال آسیب نبیند.

در حین ارسال بار لوازم ممنوعه نباید در بار قرار داشته باشد.

اداره گمرک در همه روزهای هفته بجز پنجشنبه و جمعه‌ها برای دریافت بار هوایی باز است.

اگر بار شما به صورت کارگو ارسال می‌شود، صاحب کار باید هزینه بار را قبل از پرواز پرداخت کند.

همه روزه به غیر از پنج شنبه و جمعه اداره گمرک بارهای هوایی را پذیرش کرده و دریافت می‌کند.

شرکت‌های کارگو و فریت بار، بارها را بیمه می‌کنند. اگر بار شما در حین حمل دچار آسیب شود باید پاسخگوی خسارت فرستنده کالا باشند.

امتیاز 5 از 5

———————————————————

برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۱۲۱۰۰۰  |  ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

———————————————————

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *