هزینه واردات از چین

هزینه واردات از چین

هزینه واردات کالا از چین

هزینه واردات کالا به مجموعه هزینه‌هایی گفته می‌شود که شما به عنوان تاجر و بازرگان باید برای واردات کالا به خاک ایران آن‌ها را پرداخت کنید. این هزینه عبارتند از هزینه‌های خرید، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه گمرک در مبدا، هزینه گمرک در مقصد و سایر هزینه‌های مربوط به ترخیص کالا‌ها از گمرک. هزینه واردات کالا از چین بسته به نوع کالای شما و نیز روش حمل و نقلی که برای کالای خود انتخاب میکنید متفاوت خواهد بود.

هزینه‌های واردات کالا از چین به ایران به عوامل مختلفی وابسته است. یکی از مهمترین عوامل دخیل در واردات کالا از چین به ایران را می‌توان روش حمل و نقل کالا دانست. عواملی که به صورت کلی بر روی هزینه واردات کالا از چین به ایران اثر می‌گذارند عبارتند از: حجم و ابعاد کالا، هزینه انبارداری، روش حمل و نقل انتخاب شده، هزینه بازرسی کالا، هزینه‌های گمرک، هزینه مجوز ثبت سفارش و ارز تخصیص داده شده، هزینه قراردادها و بیمه کالا.

باید بدانید که فرمول یکسانی برای واردات کالا از چین به کشور ایران وجود ندارد، اما می‌توان از حداکثر معافیت‌ها و تخفیفات قانونی که در این حوزه وجود دارد استفاده کرد. اگر فرد تازه کار در حوزه تجارت هستید، بهتر است برای آشنایی با این قوانین و مقررات با افراد با تجربه و ماهر در حوزه تجارت کالا مشورت کنید و بدین ترتیب هزینه تمام شده واردات کالاهای خود را کاهش دهید.

 

معرفی هزینه‌های واردات کالا

هزینه‌های واردات کالا به چند پارامتر مهم و اساسی وابسته هستند و با در نظر گرفتن این موارد در نهایت تعیین می‌شوند. هر کدام از این موارد به تنهایی می‌توانند در تخمین هزینه‌های ورودی کالا سهیم باشند.

همان طور که می‌دانید هر محصولی در بازار بسته به مشخصاتی که دارد یک قیمت مشخص دارد به همین دلیل  بخشی از هزینه‌های کالاهای ورودی مربوط به بهای پرداختی برای خرید کالا است. شما برای خرید کالا به صورت تک و عمده باید در ابتدا قیمت کالا را مشاهده و آن را پرداخت کنید تا کالا در اختیار شما قرار داده شود.

بازرسی کیفی یکی از مواردی است که هر کالای وارداتی باید آن را پشت سر بگذارد و تمامی کالا‌ها مشمول این بازرسی می‌شوند. این بازرسی پیش از خروج کالا از مبدا انجام می‌شود و شما باید برای انجام آن هزینه اضافی پرداخت کنید، این هزینه از تاجر دریافت می‌شود.

خدمات حمل و نقل کالا نیز نیاز به پرداخت هزینه دارند. کالاهایی که به کشور وارد می‌شوند، با توجه به نوع روش حمل و نقل هزینه‌های مختلفی دارند این دسته از هزینه‌ها معمولا به عنوان هزینه‌های مربوط به واردات کالا شناخته می‌شوند.

بیمه باربری نیز یکی از مواردی است که شما نیاز دارید برای دریافت آن هزینه اضافی پرداخت کنید، این بیمه باید توسط شما تهیه شود و بدون آن شما نمی‌توانید در صورت بروز مشکل و یا حادثه خسارتی از شرکت بیمه دریافت کنید. اگر کالاهای شما  دزدیده شوند یا آسیب جدی ببیند، شرکت بیمه خسارت شما را پرداخت می‌کند در شرایطی که بیمه داشته باشید کرد هزینه در نظر گرفته شده برای بیمه کالا براساس نوع کالا و نوع کشور متفاوت است و ثابت نیست.

هزینه بازرسی کالا یکی دیگر از هزینه‌های مربوط به واردات کالا است که باید در نظر بگیرید. هزینه بازرسی کالا با توجه به حجم و مقدار کالا متفاوت است و براساس نوع محصول نیز تغییر میکند. زمانی که کالا‌های مورد نظر شما وارد گمرک ایران می‌شوند در ابتدا در انبار گمرک نگهداری می‌شوند تا مراحل اداری ترخیص آنها به ترتیب واردات انجام شود. هنگامی که شما به عنوان مالک بار مراحل ترخیص کالا را انجام می‌دهید، هزینه‌های انبارداری نیز از شما دریافت می‌شود. هزینه انبارداری کالا براساس نوع محصول، میزان و حجم آن متفاوت است. دموراژ یکی دیگر از هزینه‌های مربوط به ترخیص کالا است که در برخی از موارد از صاحب بار دریافت می‌شود، اگر شما به عنوان مالک بار به هر دلیلی نتوانید کالاها و محصولات خود را از گمرک ترخیص کنید، باید دموراژ کالا‌ها را پرداخت کنید. اگر می‌خواهید گرفتار این مشکلات نشوید باید از افرادی که در این حوزه دانش کافی دارند مشورت و کمک بگیرید و دانش خود را افزایش دهید.

واردات-چین
واردات-چین

هزینه‌های گمرکی کالا

هزینه‌های گمرکی در دسته‌ی  هزینه‌های واردات کالا قرار دارند. هر کالایی که به کشور وارد می‌شود، باید براساس با کد تعرفه‌ای که دارد هزینه‌ای برای آن پرداخت شود. هزینه‌های گمرکی با توجه به قیمت محصول، نوع و میزان محصول متفاوت هستند.

برای محاسبه هزینه‌های گمرکی شما با هزینه‌های مختلفی مواجه هستید:

بخش اول هزینه‌ها

این هزینه‌ها شامل هزینه‌هایی هستند که شما باید در گمرک به ادارهگ مرک پرداخت کنید. حق گمرکی هر کالا با فرمول «نرخ ارز*ارزش پروفرما*درصد تعرفه کالا» تعریف می‌شود و جزو هزینه‌های اصلی گمرک کالا به شمار می‌رودک ه حتما باید پرداخت شود.

بخش دوم هزینه‌ها

این دسته  شامل هزینه‌هایی می‌شوند که خارج از گمرک برای شما ایجاد می‌شوند و شما به عنوان مالک بار باید آن‌ها را پرداخت کنید. هزینه‌هایی که باید پیش از ورود به گمرک پرداخت کنید عبارتند از:

هزینه پرداختی حق توقف و ذخیره کالا در انبار تا زمان ترخیص، هزینه مربوط به صدور ترخیصیه، هزینه لاک و مهر، پرینت.

 

هزینه‌های واردات کالا همراه با ترخیص کالا

بخش دیگری از هزینه‌های واردات کالا مربوط به هزینه‌هایی می‌شوند که شما باید همزمان با ترخیص کالا آن‌ها را پرداخت کنید. هزینه‌هایی مانند ثبت سفارش کالا. فیش ثبت بازرگانی از جمله این هزینه‌ها هستند.

دریافت مجوز برای واردات کالا از چین

ترخیص کالا نیاز به مراحل مختلفی دارد، شما باید برای واردات کالا مجوز داشته باشد تا بتوانید کالای موردنظرتان را به گمرک وارد کنید. یکی از مهم ترین مجوزها، مجوز ورود و دیگری مجوز ترخیص کالا است. مجوز ورود مجوزی است که توسط سازمان و نهادهای مختلف کشور مثلا جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت، وزارت دفاع تعیین می‌شود. شما  با داشتن  این مجوزها امکان وارد کردن کالا به کشور را دارید. نوع محصول و ویژگی‌های آن نیز در دریافت مجوز اهمیت زیادی دارد، شما برای وارد کردن مواد غذایی باید از  وزارت بهداشت کشور مجوز دریافت کرده باشید. در این صورت مجوز ترخیص نیز مانند مجوز ورود توسط وزارت بهداشت صادر می‌شود.

برای صدور مجوز ترخیص کالا باید اطلاعات کافی را نسبت به محصولی که قصد وارد کردن آن را دارید در اختیار سازمان وزارت بهداشت قرار دهید. در اصل برای صدور این مجوز چندین ویژگی مهم از کالاهای وارداتی مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد. کالاهای وارداتی بازرگانان و تاجران باید قابلیت مصرف داشته باشند، این محصولات وارداتی باید تمام مراحل قانونی برای خروج از گمرک را پشت سر گذاشته باشند و از مبادی قانونی به کشور وارد شده باشند.

تجهیزات پزشکی از جمله کالاهایی هستند که نیاز به دریافت مجوز برای ترخیص آن‌ها دارید. این کالاها نیز مانند مواد غذایی نیاز به مجوز ورود و ترخیص کالا دارند.

کالاهایی که کاربرد نظامی دارند یا برای تامین امنیت کشور وارد می‌شوند، نیاز به دریافت مجوز از وزارت دفاع کشور دارند. در اصل امکان ترخیص کالا با توجه به صلاحدید این سازمان فراهم می‌شود و در غیر این صورت شما نمی‌توانید کالای خود را از گمرک ترخیص کنید هر چند ضروری و یا مورد نیاز باشد.

 

حداقل سرمایه برای واردات کالا از چین به ایران

اگر می‌خواهید با حداقل سرمایه‌ای که دارید برای واردات کالا از چین به ایران اقدام کنید، باید حداقل هزینه‌های لازم برای هر ‌بخش را در نظر بگیرید. برای نمونه باید محصولی را انتخاب کنید که هم حجم کمی برای واردات داشته باشد و هم قیمت مناسبی داشته باشد تا بتوانید آن را به روش کانتینر مشارکتی و به روش حمل و نقل دریایی به کشور وارد کنید. این امر سبب می‌شود هزینه‌های حمل و نقل کالای شما کاهش چشمگیری پیدا کند. علاوه بر این در زمان ثبت سفارش کالا و نیز تخفیف کالا از گمرک روشی را برای پرداخت وجه خود انتخاب کنید که نیازی به تخصیص ارز نداشته باشد یا تعرفه گمرکی مورد نیاز آن، نزدیک به صفر باشد. در این صورت حاشیه سود شما بیشتر خواهد بود و به سرمایه کمتری نیز برای واردات نیاز دارید.

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید، مالیات بر واردات کالا است. اگر می‌خواهید کالای شما با هزینه مالیاتی کمتری روبرو شود، باید در زمان‌بندی ارسال کالای خود به ایران دقت بسیار زیادی داشته باشید. برای جلوگیری از بروز این امر حتماً باید به قوانین بازرگانی و مالیاتی ایران مسلط باشید و صرف هزینه در این‌بخش را به حداقل ممکن برسانید.

مورد دیگری که می‌تواند در کاهش سرمایه لازم برای واردات کالا از چین به شما کمک‌ کننده باشد، کاهش هزینه پرداختی برای ترخیص کالا است. هر کالایی که به کشور ایران وارد می‌شود باید یک اظهارنامه واردات کالا داشته باشد. اگر اظهارنامه خود را الکترونیکی و با کمک یک مشاور خبره پر کنید، هزینه کمتری برای شما در پی خواهد داشت. به صورت کلی هزینه تمام ‌شده کالا و میزان حاشیه سود آن در نهایت رقم زننده میزان سرمایه لازم است. چرا که بسیاری از هزینه‌های ایجاد شده برای واردات کالا از چین به ایران به صورت درصدی از هزینه تمام شده کالا در نظر گرفته می‌شوند، هر چقدر این هزینه کمتر باشد مسلماً میزان هزینه‌های جانبی نیز کمتر خواهد شد. شما به عنوان بازرگان و تاجر وظیفه دارید کالایی را انتخاب کنید که در حین صرف سرمایه کم، سود بالایی در داخل کشور برای شما به همراه داشته باشد و بتوانید با فروش آن به سود بسیار بالایی برسید.

واردات مستقیم کالا از چین
واردات مستقیم کالا از چین

روش‌های بسیار زیادی وجود دارند که شما می‌توانید از طریق آنها کالاهای خود از چین را به ایران وارد کنید. چین جزو یکی از کشورهای بسیار فعال در حوزه صادر کردن اجناس مختلف به کشور ایران است به همین دلیل واردات کالا از چین به ایران امری رایج است و شرکت‌های بین‌المللی حمل و نقل می‌توانند فرایندهای ترخیص کالای شما از گمرک را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام بدهند. در حال حاضر اغلب کالاها و محصولاتی که به دست افراد در ایران می‌رسند، تولید کشور چین هستند به همین دلیل واردات کالا از چین به ایران به روش‌های مختلفی مانند دریایی و هوایی انجام می‌شود. پس یکی از موضوعات مهم در مورد هزینه حمل بار از چین به ایران، انتخاب روش حمل و نقل است. حمل بار از چین به ایران به دو صورت هوایی و دریایی انجام می‌شود که در ادامه هزینه حمل بار هوایی و دریایی به ایران را بررسی خواهیم کرد. به صورت کلی افرادی که به دنبال وارد کردن محصول به داخل کشور ایران هستند همواره باید به دنبال پیدا کردن راهی اقتصادی و مطمئن در این حوزه باشند تا بتوانند بارهای خود را به راحتی به کشور منتقل کنند.

به صورت کلی می‌توان گفت که حمل و نقل دریایی کالا به ایران یکی از راه‌های بسیار عالی برای شروع تجارت است. هزینه حمل بار از چین به ایران به روش دریایی قیمت مناسب‌تری دارد. به همین دلیل اغلب واردکنندگان تمایل دارند که کالاهای خود را از طریق دریا و کشتی به داخل کشور ایران وارد کنند. می‌توان گفت این روش مانند حمل و نقل هوایی از سرعت بالایی برخوردار نیست، اما با توجه به اینکه کرایه حمل به مراتب کمتری نسبت به حمل هوایی دارد و همچنین از ایمنی و امنیت بالایی نیز برخوردار است، یکی از روش‌های بسیار پرطرفدار در بین واردکنندگان می‌باشد. اگر روش حمل و نقل از طریق دریا را برای ارسال کالاهای خود از چین به ایران انتخاب کرده‌اید، بهتر است اطلاعات خود را در این حوزه افزایش دهید و شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی معتبر را برای انتقال کالای خود به صورت دریایی از چین به ایران انتخاب کنید تا کالای شما در کنار داشتن بیمه، در حین فرایند حمل و نقل دچار آسیب و خسارت نشود.

 

هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران

هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران در مقایسه با هزینه حمل بار به صورت دریایی به مراتب بیشتر است. در واقع می‌توان اینگونه در نظر گرفت که این روش نسبت به روش زمینی و دریایی سرمایه بیشتری برای انتقال کالا نیاز دارد، اما نمی‌توان مزایای روش حمل و نقل هوایی را نادیده گرفت. در این روش بازرگانان و واردکنندگان می‌توانند محموله‌های مورد نظر خود را در زمان کوتاهی از چین به ایران ارسال کنند. این ویژگی و مزیت برای بارهایی که تاریخ انقضا دارند مانند مواد دارویی، غذایی و نیز نمونه‌های آزمایشگاهی از اهمیت‌ بسیار بالایی برخوردار است. در این روش از خطوط هوایی برای انتقال کالا کمک گرفته می‌شود. معمولاً خطوط هوایی که برای کشورهای خارجی هستند از قوانین مخصوص خود برای حمل بارهای مختلف استفاده می‌کنند به همین دلیل این خطوط هوایی هزینه‌ای برابر با قیمت دلار از شما دریافت می‌نمایند.

برای نمونه هزینه حمل بار از چین به ایران بر حسب وزن بار محاسبه می‌شود. همانطور که می‌دانید هر محموله‌ای دارای دو وزن حجمی و حقیقی است. وزن حقیقی در واقع همان وزن واقعی بار است که بر روی باسکول نشان داده می‌شود و وزن حجمی نیز ابعاد بار است که پس از بسته‌بندی محاسبه می‌شود و درون هواپیما قرار می‌گیرد براساس فرمول مشخص شده ابتدا وزن حجمی با وزن واقعی کالا مقایسه می‌شود سپس هر کدام از این وزن‌ها بیشتر بود، به عنوان وزن قابل محاسبه کرایه حمل انتخاب می‌شوند و هزینه حمل بار هوایی نیز براساس آن محاسبه میگردد.

 

هزینه‌های جانبی در حمل بار هوایی

در نرخ کرایه حمل هوایی بار از چین به ایران برخی از هزینه‌های جانبی نیز وجود دارند که برای انتقال کالای خود باید این هزینه‌ها را نیز در نظر بگیرید این هزینه‌ها عبارتند از:

هزینه انتقال به فرودگاه مبداء

هزینه‌های تشریفات گمرکی در فرودگاه کشور مبداء

هزینه‌های انبارداری

هزینه بسته‌بندی بار مورد نظر

هزینه بیمه کالا

هزینه‌های ترخیص کالا از گمرک مقصد

هزینه‌های دریافت مدارک

هزینه انتقال از فرودگاه به محل مورد نظر

در کنار هزینه کرایه حمل هوایی، این هزینه‌ها نیز به قیمت تمام شده بار شما اضافه می‌شود. این هزینه‌ها براساس وزن، حجم و نوع بار شما متغیر هستند و نمی‌توان قیمت کلی در این حوزه در نظر گرفت.

 

بررسی هزینه حمل و نقل بار دریایی از چین به ایران

اگر بار شما بیش از 000/10 کیلوگرم وزن دارد، بهترین و ارزان‌ترین روش برای ارسال کالا از چین به ایران، روش حمل و نقل دریایی است. شما با استفاده از کانتینرهای ۲۰ فوتی می‌توانید با قیمتی به مراتب مناسب‌تر از کانتینرهای ۴۰ فوتی بار خود را از چین به ایران از طریق دریا منتقل کنید. حمل کالا از طریق دریا از چین به ایران به دو روش انجام می‌شود:

با کانتینر دربستی FCL

خرده‌ بار دریایی LCL

اگر میزان بار شما بیش از 000/10 کیلوگرم است، می‌توانید از کانتینرهای بزرگی که مخصوص حمل و نقل بار هستند استفاده کنید، اما توجه داشته باشید باید به همان میزان بودجه خود را نیز افزایش دهید تا بتوانید کانتینرهای اختصاصی برای بارهای خود اجاره کنید. نحوه ارسال بار نیز تاثیر مستقیمی بر روی قیمت نهایی دارد. شما می‌توانید بار خود را به روش‌های دربستی، اشتراکی و فله‌ای به ایران ارسال کنید، البته هر کدام از این روش‌ها تعرفه خاص خود را دارند. پس اگر می‌خواهید هزینه حمل بار شما از چین به ایران مقرون به صرفه‌تر باشد و پیش از اقدام به انتخاب روش حمل کالا قیمت نهایی تمام شده انتقال کالا را بدانید، باید تمام این موارد را بررسی کنید تا بتوانید به یک قیمت دقیق و کلی در پایان کار خود برسید.

واردات از چین
واردات از چین

روش‌های کاهش هزینه حمل بار دریایی از چین به ایران

همانطور که گفتیم حمل دریایی بار از چین به ایران معمولاً هزینه کمی در پی دارد، اما اگر شما می‌خواهید همین هزینه را نیز کمتر کنید می‌توانید از برخی از روش‌ها استفاده کنید که در ادامه این روش‌ها را بررسی خواهیم کرد:

اولین روشی که می‌تواند هزینه حمل بار دریایی شما را کاهش دهد، انتخاب بندر مناسب در کشور چین به عنوان بندر مبدا و نیز یک بندر مناسب در کشور ایران به عنوان بندر از مقصد است. معمولاً کشتی‌هایی که از چین به سمت ایران حرکت می‌کنند در بندرعباس پهلوگیری می‌نمایند، چرا که هزینه‌های گمرکی در این بندر کمتر است و فرایند ترخیص کالا نیز با سرعت بیشتری انجام می‌شود. توجه داشته باشید که اگر شما در مبداء بندری بسیار نزدیک به کارخانه تولیدکننده محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید، می‌توانید تا حدود ۲۰ درصد هزینه‌های انتقال کالا را کاهش دهید. البته در شرایط خاص می‌توانید بندری با فاصله بیشتر به کارخانه تولیدکننده در مبدا را نیز انتخاب کنید. اگر بندر انتخابی شما نزدیک کارخانه تولید کننده محصول شما، امکان ارسال بار به ایران را ندارد، می‌توانید بندر دیگری را برای ارسال بار خود انتخاب کنید. همچنین اگر شما قیمت پیشنهادی بهتری از بندر دیگر در چین دارید، می‌توانید در انتخاب خود تجدید نظر و بندری با فاصله بیشتر از کارخانه را انتخاب کنید. تمامی این موارد بستگی به صلاحدید و نظر شما به عنوان تاجر و واردکننده کالا دارد. در نهایت فردی که باید هزینه ترخیص کالا و نیز هزینه‌های مربوط به حمل و نقل کالا را پرداخت کند شما هستید.

همانطور که گفتیم در کنار بندر مناسب در کشور چین شما باید بندر مناسبی برای انتقال کالای خود در کشور ایران نیز انتخاب کنید، شما با انتخاب یک بندر بسیار مناسب در کشور مقصد می‌توانید تا حدود بسیار زیادی هزینه‌های حمل و نقل دریایی مربوط به کالاهای خود را کاهش دهید. اگر بخواهید از کشور چین بار خود را به کشور ایران انتقال دهید، بهترین انتخاب برای شما بندر بوشهر یا بندرعباس است. این دو بندر همیشه بهترین نرخ را برای حمل کالا به صورت کانتینری دارند و ترخیص‌کار گمرک در این بندر می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن کالای شما را از گمرک ترخیص کند. ترخیص کالا از گمرک بندرعباس یک انتخاب عالی برای شما به عنوان واردکننده کالا است.

مورد دیگری که باید مد نظر قرار دهید انتخاب یک شرکت کشتیرانی مناسب برای حمل و نقل کالا است. اگر شما در انتخاب شرکت کشتیرانی دقت بالایی داشته باشید می‌توانید تا حد ۵۰ درصد بر روی هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. این امر نیازمند تحقیق بسیار بالایی است تا بتوانید شرکت کشتیرانی با قیمت مناسب پیدا کنید و محصولات را از چین به ایران منتقل کنید.

محاسبه هزینه دیر کرد و هزینه‌های احتمالی جزو مواردی هستند که معمولاً افراد به آنها توجه نمی‌کنند، اما هزینه دیرکرد کانتینر بر حسب دلار محاسبه می‌شود و می‌تواند بر روی قیمت نهایی حمل بار شما اثرات زیادی بگذارد. پس باید به هزینه دیرکرد کانتینر توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

بهترین روش حمل بار از چین به ایران

در این مقاله روش حمل بار از چین به ایران به دو صورت هوایی و دریایی و هزینه حمل بار از چین به ایران را بررسی کردیم.      به صورت کلی می‌توان گفت بهترین راه برای حمل بار از چین به ایران، حمل و نقل هوایی است. افراد می‌توانند کالاهای شخصی و تجاری خود را از طریق حمل و نقل هوایی از چین به ایران منتقل کنند. اما اگر به دنبال یک روش مقرون به صرفه هستید، باید روش حمل و نقل دریایی را برای انتقال کالاهای خود انتخاب کنید. حمل و نقل هوایی سرعت بسیار بالایی دارد و شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کالاهای خود دسترسی خواهید داشت. همین عامل سبب شده تا اغلب افراد ترجیح دهند کالاهای خود را از طریق هوایی از چین به ایران منتقل کنند. اگر کالاهای شما از نوع فاسد شدنی یا کالاهای دارویی و پزشکی است بهترین راه انتقال آنها به ایران حمل و نقل هوایی است چرا که در این صورت بار شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به ایران می‌رسد و در معرض فاسد شدن و خرابی قرار نمی‌گیرد. این دسته از بارها اگر به صورت دریایی به کشور ایران منتقل شوند، ممکن است دچار فساد و خرابی شوند و کیفیت خود را از دست بدهند.

می‌توان گفت یکی از بهترین شرکت‌های که در این زمینه بسیار خوش درخشیده است، شرکت آریا حمل است. می‌توانید با کمک این شرکت کالاهای مورد نظرتان را در سریع‌ترین زمان ممکن و با ایمنی بسیار بالا از راه‌های مختلف از کشور چین به کشور ایران وارد کنید. هزینه حمل بار از کشور چین به کشور ایران و همچنین ترخیص کالا توسط این شرکت بسیار مناسب و منطقی محاسبه می‌شود. شما می‌توانید از طریق برقراری تماس با شرکت آریا حمل مشاوره‌های لازم را دریافت و بهترین تصمیم ممکن را در زمینه ثبت سفارش کالاهای خود بگیرید.

 

راهکارهای کاهش هزینه در واردات از چین

یکی از مهمترین جنبه‌های تجارت بین‌المللی برای تاجران و بازرگانان ایرانی واردات از چین است در دنیای اقتصادی امروز واردات نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور دارد این عملیات به کمک کاهش هزینه و دستیابی به محصولات با کیفیت بالا به کسب و کارها و مصرف کنندگان در سراسر جهان کمک می‌کند تا تولیدات خود را افزایش دهند. به صورت کلی از ابزارها و روش‌های مختلفی برای وارد کردن ارزان‌تر کالا از چین به ایران استفاده می‌شود. واردات ارزان کالا از چین به ایران به معنی خرید کالای بی‌کیفیت نیست شما می‌توانید با رعایت نکات مختلفی از جمله خرید از تولید کننده و یا  انتخاب روش حمل و نقل مناسب کالا در هزینه‌های واردات کالای خود از چین به ایران صرفه‌جویی کنید

در این سفر متفاوت به شما توصیه می‌کنیم تا از یک شرکت حمل و نقل بین‌المللی برای انتقال کالاهای خود از چین به ایران کمک بگیرید به صورت کلی خدمات شرکت‌های تخصصی حمل و نقل کالا از چین به ایران شامل انتخاب تأمین‌کنندگان با تاریخچه برجسته، مذاکرات مؤثر در قیمت‌ها، تأمین حمل و نقل کارآمد و مشاوره تجاری می‌شوند.

در ادامه مقاله قصد داریم ردی که به شما کمک می‌کند تا در هزینه واردات کالای خود از چین به ایران صرفه‌جویی کنید و بتوانید واردات ارزانتری از چین داشته باشید را بررسی کنید و نکات کلیدی این حوزه را مد نظر قرار خواهیم داد تا بتوانید هزینه‌های سفر خود را به حداقل برسانید. اگر قصد انجام تجارت از چین به ایران را دارید بهتر است تا دنیای واردات کالا از چین به ایران را بشناسید و بدانید چگونه از موقعیت خود بهترین استفاده را ببرید.

 

راهکارهایی برای واردات ارزان کالا از چین به ایران

راهکارهای مختلفی برای واردات کالا از چین به ایران وجود دارد که می‌تواند مزایای مختلفی برای شما داشته باشد در ادامه برخی از این راهکارها را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب یک کارگزار مناسب که تجربه و تخصص کافی در حوزه تجارت کالا از چین به ایران داشته باشد به شما کمک می‌کند تا هزینه واردات خود را به حداقل برسانید این شرکت‌ها به بازار و منابع محلی چین تسلط بسیار بالایی دارند و به شما کمک می‌کنند با بهینه‌سازی زنجیره تامین مذاکرات موثرتری داشته باشید و کالای خود را با قیمت مناسب‌تر و در زمان کوتاه‌تری خریداری کنید.

 

بسته‌بندی مناسب

بسته‌بندی مناسب محصول باید به صورتی انجام شود که علاوه بر اینکه ایمنی محصول تضمین می‌شود حجم محموله نیز کمتر شود در این صورت هزینه حمل و نقل شما کاهش پیدا خواهد کرد اینم به شما کمک می‌کند تا از خدمات حمل و نقل بر اساس حجم بهره ببرید و هزینه حمل خود را به حداقل برسانید در این صورت واردات کالای شما از چین به ایران با هزینه کمتری انجام می‌شود.

 

ارسال از طریق FCL

اگر محموله شما حجم بالایی برای پر کردن یک کانتینر داشته باشد می‌توانید از روش FCL برای حمل و نقل کالاهای خود استفاده کنید با کمک این روش می‌توانید هزینه حمل و نقل کالای خود را به میزان قابل توجه کاهش دهید این روش به شما کمک می‌کند تا از تمام فضای کانتینر خود بهره‌برداری کنید.

 

استفاده از تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیکی و بازارهای آنلاین می‌توانند به شما امکان معامله مستقیم با تولیدکنندگان چینی را بدهد این رویکرد می‌تواند هزینه‌های واسط برای رسیدن به تولید کننده را کاهش دهد و به شما این امکان را دهد تا بتوانید به صورت مستقیم با تامین کننده مذاکره کنید در این صورت واردات کالای شما با هزینه کمتری انجام می‌شود.

 

مذاکره موثر

مذاکره موثر با تامین کنندگان چینی به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک قیمت رقابتی ایجاد کنید برای انجام این امر شما باید شناخت دقیقی از بازار و فرصت‌های مذاکره داشته باشید تا بتوانید هزینه خرید کالای خود از چین را کاهش دهید این امر نیاز به دانش و تخصص بسیار بالایی دارد بنابراین توصیه می‌کنیم برای انجام این کار از افراد متخصص کمک بگیرید.

 

برنامه‌ریزی و پیگیری دقیق

برنامه‌ریزی دقیق حمل و نقل و پیگیری دائم محموله می‌تواند به شما کمک کند تا از هدر رفتن هزینه‌ها جلوگیری کنید و علاوه بر این بتوانید زمان رسیدن محموله به مقصد را تخمین بزنید و آن را در سریع‌ترین زمان ممکن از گمرک تحویل بگیرید تا نیاز نباشد هزینه‌هایی را برای خدمات گمرک و انبارداری اضافی کالای خود پرداخت کنید.

 

استفاده از منابع مالی مؤثر

استفاده از منابع مالی به شکل کاملاً موثر به شما امکان مدیریت بهتر و کاهش هزینه‌های مالی مرتبط با واردات را می‌دهد شما باید از منابع مالی که در اختیار دارید به بهترین شکل بهره‌برداری کنید تا به سوددهی بالایی برسید.

 

بهبود فرهنگ سازمانی

شما باید فرهنگ سازمانی شرکت خود را بهبود دهید و یک تیم متخصص در زمینه واردات ارزان کالا از چین به ایران داشته باشید تا بتوانید فرایند‌های واردات کالا را بهتر مدیریت کنید و در نتیجه هزینه‌های واردات کالای خود را کاهش دهید.

 

 مدیریت ریسک

واردات کالا از چین همواره دارای ریسک‌های مختلفی است مدیریت ریسک‌های مختلف در بازار مرتبط با واردات از جمله ریسک ارزی به شما کمک می‌کند تا از هدر رفتن سرمایه خود جلوگیری کنید.

به صورت کلی راهکارهایی که بررسی کردیم به شما کمک می‌کند تا هزینه واردات کالای خود را به حداقل برسانید و به کسب و کار خود ارزش بیشتری بدهید. در ادامه مقاله نیز موارد دیگری را بررسی خواهیم کرد که در کاهش هزینه حمل و نقل کالای شما موثر هستند.

 

کاهش هزینه‌های حمل و نقل با استفاده از بسته‌بندی مناسب

عوامل مهم که در کاهش هزینه‌های حمل و نقل واردات کالا چین به ایران اثر گذار است استفاده از بسته‌بندی مناسب و بهینه است هزینه‌های حمل معمولاً بر اساس وزن یا حجم محموله محاسبه می‌شود. به همین دلیل اگر محصولات خود را به شکلی درست بسته‌بندی نکنید مجبور خواهید شد هزینه بیشتر از آنچه که نیاز است را برای بسته‌بندی کالا و نیز حمل کالا پرداخت کنید.

با توجه به اینکه هزینه‌های حمل بر اساس حجم محمول محاسبه می‌شوند بسته‌بندی مناسب می‌تواند به شما کمک کند تا حجم محموله خود را کاهش دهید و در نتیجه هزینه حمل و نقل را کمتر کنید. اگر محموله شما حجم زیادی دارد بهترین گزینه ممکن ارسال از طریق کانتینرهای FCL (Full Container Load) یا LCL (Less than Container Load) است. محصولات شما به اندازه‌ای هستند که بتوانند یک کانتینر را به صورت کامل پر کنند ارسال از طریق FCL معمولاً روش مناسب تری برای شما است. در این حالت، شما از تمام فضای کانتینر برای محموله خود استفاده می‌کنید و می‌توانید هزینه‌های حمل کالای خود را به حداقل برسانید. دیگر مزیت‌های ارسال بار به این روش می‌توان به تشویق به خرید بیشتر و کاهش هزینه‌های هر واحد اشاره کرد هزینه حمل در این روش معمولاً به میزان کمتری نسبت به هم به روش LCL است و در برخی موارد تا ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر است.

در زمانی که شما می‌توانید مقادیر بسیار زیادی از کالا را جابجا کنید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند علاوه بر این ادغام محصولات مختلف از چندین تامین کننده نیز به شما کمک می‌کند تا هزینه حمل کالای خود را به حداقل برسانید. اگر مقدار کمی از محصولات مختلف را از تامین کنندگان متفاوت در چین خریداری کرده می‌توانید این مقادیر را با هم ادغام کنید و از پرداخت هزینه‌های حمل جداگانه برای هر سفارش جلوگیری کنید این کار در نهایت به واردات ارزان از چین و تجارت کارآمدتر شما منتهی خواهد شد.

واردات کالا از چین به ایران
واردات کالا از چین به ایران

واردات ارزان از چین

 کاهش هزینه‌های کنترل کیفیت

کاهش هزینه‌های کنترل کیفیت با توجه به اینکه یکی از مسائل مهم در حوزه واردات محصولات از چین است  بر اساس راهکارهای زیر می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه‌های مربوط به واردات کالای خود در چین به ایران را کاهش دهید.

کاهش هزینه‌های کنترل کیفیت از آنجایی که از مسائل مهمی در واردات محصولات از چین است، به موارد زیر می‌تواند کمک کند:

 

نظارت بر کیفیت هنگام تولید

داشتن یک سیستم نظارتی در زمان تولید کالا در کارخانه‌های تامین کننده از طرف شما می‌تواند به شما کمک کند تا مشکلات ایجاد شده را به موقع شناسایی و رفع کنید این کار کمک می‌کند تا هزینه بالقوه در آینده به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.

 

بازرسی قبل از حمل و نقل

تصمیم شما به بازرسی محموله‌های وارداتی قبل از بارگیری آنها در داخل کشتی یا هواپیما می‌تواند در واردات ارزان کالا از چین به ایران موثر باشد این عمل به شما کمک می‌کند که مشکلات ایجاد شده را در مراحل ابتدایی شناسایی و رفع کنید و محصولات را قبل از ارسال به مقصد بررسی و اشکالات را برطرف کنید سپس برای ارسال کالای خود اقدام کنید اینم از سبب می‌شود تا مرجوع کردن محموله به چین کاهش پیدا کند.

 

استفاده از آژانس‌های بازرسی

شما می‌توانید با کمک آژانس‌های بازرسی مستقل و حرفه‌ای در انجام بازرسی محصولات توسط تامین کنندگان نظارت داشته باشید این آژانس‌ها به دلیل تخصص بالایی که دارند می‌توانند به شما کمک کنند که مطمئن شوید محصولات شما مطابق با استانداردها و مشخصات مورد نظر شما در حال تولید است.

 

مدیریت تامین‌کنندگان

شما باید با تامین کنندگان کالای خود ارتباط نزدیکی برقرار کنید برای انجام این امر می‌توانید از تیم‌های کاری مشترک استفاده کنید این امر به بهبود کیفیت محصول نیز کمک می‌کند این تعامل‌ها می‌تواند مشکلات را به صورت مستقیم و به موقع حل کند و از بروز مشکلات بزرگتر و هزینه‌های اضافی نیز جلوگیری کند. به صورت کلی کنترل کنترل کیفیت کالا به عنوان یک‌بخش حیاتی از عملیات واردات ارزان کالا از چین به ایران شناخته می‌شود و نقش زیادی در کاهش هزینه‌ها و بهبود عملکرد تجارت شما دارد.

مانند هر تجارت دیگری در فعالیت‌های وارداتی کارگزاران متفاوتی وجود دارد که می‌توانند از کیفیت و کارایی مختلفی برخوردار باشند شما باید یک کارگزار مناسب را انتخاب کنید تا بتوانید از پس چالش‌های واردات کالا از چین به ایران بر بیایید.

برای اطمینان از اینکه بهترین کارگزار را انتخاب کرده‌اید باید با افراد متخصص در این حوزه مشورت کنید و حتی بررسی‌های کوچک و آزمایش‌های متفاوتی نیز با کارگزار انتخابی خود انجام دهید انتخاب کارگزار مناسب شما این اطمینان را می‌دهد که رابطه موثری را با یک منبع ارزشمند در آسیا برقرار کنید و در آینده از موفقیت‌ها و مزایای بیشتری بهره‌مند شوید.

 

انتخاب کارگزار مناسب 

اگر می‌خواید کارگزار مناسب را انتخاب کنید باید مواردی که در ادامه بررسی می‌کنیم را  مدنظر خود قرار دهید تا بتوانیم یک شرکت کارگزار مناسب را انتخاب کنید.

شرکت کارگزاری که انتخاب می‌کنید باید تسلط کافی بر زبان و فرهنگ محلی مردم چین داشته باشد تا بتواند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کند

شرکتی که انتخاب می‌کنید باید بتواند با شبکه اصلی تامین کالا ارتباط برقرار کند این امر به شما کمک می‌کند تا بتوانید به سرعت به منابع مناسب و با کیفیت در بازار چین برای واردات ارزان از چین به ایران استفاده کنید.

شرکتی که انتخاب می‌کنید باید کارایی کافی برای مذاکره بهتر در قیمت داشته باشد تا بتواند با تامین کنندگان چینی مذاکرات خوبی را انجام دهد و به شما این امکان را بدهد تا بتوانید بهترین کالا را با کمترین قیمت خریداری کنید.

کارگزاری که انتخاب می‌کنید باید به شما کمک کند تا ریسک‌های فرهنگی را در زمان خرید کاهش دهید شما می‌توانید از بروز مشکلات فرهنگی و نواقص احتمالی با وجود این کارگزار در تعاملات با تامین کنندگان چینی جلوگیری کنید و خرید موثرتری داشته باشید.

کارگزاری که انتخاب می‌کنید باید در مسائل مالی و حقوقی از شما پشتیبانی کند.

کارگزاری که انتخاب می‌کنید باید به شما کمک کند تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرایند واردات کالای خود را انجام دهید.

کارگزاری که انتخاب می‌کنید باید با شما کمک کند تا فرایند تولید و حمل و نقل کالای خود را تسهیل کنید و بتوانید از ارتباطات مستقیم با تامین کنندگان چینی بهره‌مند شوید این امر  به شما کمک می‌کند تا فرایندهای تولید و ارسال کالای خود را سریع‌تر انجام دهید.

کارگزاری که انتخاب می‌کنید باید مشتری مدار باشد و نیاز‌های شما را به خوبی بشناسد و بتواند خدمات را برای شما سفارشی کند این امر موجب تقویت روابط مشتری و کاهش هزینه‌ها می‌شود.

به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم از کارگزار محلی برای واردات ارزان کالاهای مد نظر خود از چین به ایران استفاده کنیم اینم به شما کمک می‌کند تا فرایند تجارت کالای خود را سریعتر کنید و ریسک‌های مختلف موجود در این بازار را کاهش دهید ارتباط نزدیک با کارگزاران محلی به کسب و کار شما کمک می‌کند تا بهره‌وری و موفقیت بیشتری داشته باشید.

 

هزینه واردات ارزان کالا از چین به ایران

واردات کالا از چین به ایران به عوامل مختلفی وابسته است و بر اساس هر کدام از این موارد می‌تواند تغییر کند در نظر  تن این عوامل در زمان خرید به شما کمک می‌کند تا هزینه واردات را به صورت دقیق‌تری تخمین بزنید در ادامه مقاله بعضی از عوامل مهم که بر هزینه واردات کالا از چین به ایران اثرگذار هستند را بررسی خواهیم کرد:

 

قیمت محصول: در واقع می‌توان گفت هزینه اصلی واردات ارزان از چین با قیمت محصول ارتباط مستقیمی دارد هرچه قیمت محصول شما کمتر باشد هزینه واردات شما از چین نیز کمتر خواهد بود و برعکس.

هزینه حمل و نقل: هزینه حمل و نقل کالا به عواملی مثل نوع روش حملی که برای کالای خود انتخاب میکنید و نیز مسافت مبدا و مقصد وابسته است.

مالیات و گمرک: اطلاع داشتن از میزان مالیات و گمرک یکی از موارد مهمی است که شما باید مد نظر داشته باشید چرا که برای واردات هر کالا تعرفه گمرکی خاصی مد نظر قرار می‌گیرد.

هزینه‌های بیمه حمل و نقل: در صورتی که بیمه حمل و نقل برای محموله دریافت شود این هزینه نیز به هزینه‌ای که شما باید پرداخت کنید اضافه می‌شود.

هزینه‌های بازرسی: اگر تصمیم دارید محموله خود را پیش از ارسال بازرسی کنید این هزینه را نیز باید به هزینه‌ای واردات کالای خود اضافه کنید.

هزینه‌های اضافی: هزینه‌های اضافی عبارتند از هزینه دریافت مشاوره حقوقی، هزینه ضریب ترابری و نیز هزینه‌های مرتبط با انتقال کالا

هزینه‌های مرتبط با انبار: این هزینه‌ها عبارتند از هزینه‌های مربوط به نگهداری‌اند کالا در انبار.

تغییرات نرخ ارز: همانطور که می‌دانید در سال‌های اخیر نرخ ارز در ایران تغییرات زیادی داشته است این عامل می‌تواند هزینه‌های واردات کالا از چین را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد پس باید به آن نیز توجه کنید.

تعهدات مالی: هزینه‌های مربوط به تعهدات مالی مانند افت واردات در شرایط خاص در نظر گرفته می‌شود برای تخمین هزینه‌های واردات از چین شما باید با تامین کننده و کارگزاران خبره در این حوزه مشورت کنید و همچنین قوانین و مقررات صادرات کالا از چین و نیز واردات کالا به ایران را نیز به خوبی مطالعه کنید.

حداقل سرمایه لازم برای واردات از چین

بازار کشور چین روز به روز در حال گسترش است و روابط بین ایران و چین نیز در سال‌های اخیر نسبت به گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است بسیاری از افراد و کسب و کارها به دنبال فرصت‌های واردات کالا از چین به ایران هستند. یکی از سوالات مهم در این حوزه این است که چگونه می‌توان حداقل سرمایه مورد نیاز برای واردات از چین را مشخص کرد در پاسخ به این سوال باید گفت این مسئله به موارد مختلفی وابسته است که در فرایند واردات کالا نقش دارد برای نمونه اگر واردات یک قهوه جوش به ایران را در نظر بگیریم می‌توانیم ایده از حداقل سرمایه لازم برای فرایند واردات از چین به ایران کسب کنیم. شما با سفارش ۱۰۰ عدد از این محصول باید حدود قیمت ۴۵. ۷۵ دلار برای هر عدد، هزینه اولیه سفارش ۴۵۷۵ دلار خواهد بود. سپس باید هزینه‌های گمرکی و مالیات و همچنین هزینه‌های حمل و نقل کالا را نیز در نظر بگیرید در مجموع هزینه نهایی بین ۲۰۰ میلیون تا ۳۰۰ میلیون خواهد بود. با این حساب مشخص می‌شود که حداقل سرمایه مورد نیاز شما برای واردات کالا از چین به ایران بسته به نوع محصول و حجم سفارش شما است.

اگر می‌خواهید کار خود را در حوزه تجارت کالا از چین به ایران آغاز کنید و شناختی در ارتباط با سرمایه اولیه و کالاهای مورد نیاز در ایران ندارید بهتر است با افراد کارشناس در این حوزه مشورت کنید تا بتوانید کالای مناسب را برای واردات انتخاب کنید.

امتیاز 5 از 5

———————————————————

برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۱۲۱۰۰۰  |  ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

———————————————————

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *