A R I A H A M L

مزایا و معایب حواله یوان

عدم ارتباط مستقیم بانک های داخلی و خارجی به دلیل تحریم ها، یکی از عوامل جا به جایی پول از طریق صرافی ها می باشد.این روزها اگر قصد انجام حواله دلاری به کشور چین را دارید، بهتر است با حواله یوان آشنا شوید.

مزایای حواله یوان:

  • نرخ کارمزد کمتر نسبت به حواله دلاری

امروزه نرخ کارمزد حواله دلار به چین بین 100 تا 200 دلار می باشد در حالیکه کارمزد حواله یوان برای صورتحساب های کمتر از 50 هزار یوان بین 40 تا 200 یوان می باشد.

عوامل موثر در تفاوت نرخ کرایه حمل دریایی

مجموعه ای از عوامل سبب تفاوت نرخ کرایه حمل دریایی می باشند. در این مقاله به اختصار به بررسی مهم ترین آنها می پردازیم:

مدت زمان فری تایم:

حمل کانتینری به روش Transshipment

به انتقال کالا، نفرات و هرگونه تجهیزات از یک کشتی به کشتی دیگر حمل کانتینری به روش Transshipment یا Transhipment گفته می شود. تمامی خطوط کشتیرانی خارجی محموله های کانتینری را به روش ترانشیپ به ایران وارد می نمایند. عموماً Transhipment از طریق بندر جبل علی (Jebel Ali) واقع در کشور امارات انجام می پذیرد.

حمل کانتینر از چین

سال های نه چندان دور زمانیکه تحریم ها بر بخش حمل و نقل دریایی اعمال نشده بود برخی خطوط کشتیرانی خارجی دارای سرویس مستقیم حمل کانتینر از چین به مقصد بندر عباس بودند. در آن دوره بیشترین مدت زمان حمل یک کانتینر از بنادر چین به بندر شهید رجایی 24 الی 26 روز بود.امروزه با توجه به اعمال تحریم ها بر خطوط کشتیرانی، تنها کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (IRISL) دارای سرویس مستقیم از بنادر کشور چین به بنادر جنوبی ایران می باشد که این امر بسیاری از واردکنندگان را به دلیل مدت زمان حمل کمتر، ترغیب به حمل کالای خود توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نموده است.

مشاوره و پشتیبانی