حمل و‌ نقل دریایی و کشتیرانی

حمل و نقل کانتینری از قدیمی‌ترین و ارزان‌ترین شیوه‌های حمل می‌باشد.

لذا آریا حمل مفتخر است کلیه اینکوترمزهای این روش حمل را پوشش داده و سرویس منظم کانتینری محموله‌های جنرال کارگو، یخچالی و خطرناک را همراه با قیمت‌های بسیار رقابتی به مشتریان خود ارائه گرداند.

در اختیار گذاشتن برنامه حرکت کشتی‌ها برای مشتریان از وظایف آریا حمل بوده و همواره این مجموعه سعی دارد خود را به‌عنوان یکی از منظم‌ترین و ارزان‌ترین مشاوران حمل و نقل بین المللی ایران معرفی نماید. در زیر به روش‌ها و شیوه‌های مختلف حمل و نقل دریایی اشاره می‌گردد.

حمل کانتینری به صورت کانتینر دربستی (FCL)

حمل کانتینری به روش کراس استافینگ (Cross stuffing)

حمل کالا به صورت خرده بار (LCL)

حمل کانتینری به‌صورت فول کانتینر

حمل مستقیم

در روش حمل کانتنیر به‌صورت مستقیم، کالا بدون تعویض کانتینر و کشتی به‌صورت مستقیم از بندر مبدأ به بندر مقصد منتقل می‌شود.

از مزایای این روش حمل می‌توان به :

کاهش هزینه و مدت زمان حمل نسبت به حمل غیرمستقیم (ترانشیپ – Transshipment)

عدم مواجه صاحبان کالا با پرداخت حق پرچم (مالیات وزارت راه) در زمان ترخیص کالا به دلیل عدم استفاده از ناوگان کشتیرانی خارجی اشاره کرد.

آریا حمل افتخار دارد با توجه به در اختیار داشتن نمایندگی انحصاری چندین شرکت معتبر حمل و نقل بین المللی در آسیای شرقی، اروپا و کانادا، کلیه محموله‌های مشتریان خود را با ارزان‌ترین قیمت‌های حمل و نقل کانتینری و کشتیرانی و همچنین منظم‌ترین سرویس‌های موجود از تمامی بنادر شامل: چین، کره، مالزی، اندونزی، سنگاپور، تایوان ، روتردام، آنتورپ، هامبورگ، جنوا، لیورنو و … به بنادر مقصد مدنظر مشتریان توسط خطوط کشتیرانی مختلف حمل نماید.

(ترانشیپ – Transshipment) حمل غیرمستقیم

این روش اغلب در خصوص بنادری که سرویس کشتیرانی مستقیم و همچنین امکان حمل مستقیم کالا به‌صورت دریایی از آن بنادر وجود ندارد، صورت می‌پذیرد.

در روش حمل ترانشیپ که عموماً از طریق بندر جبل علی صورت می‌پذیرد هیچ‌گونه تخلیه و بارگیری مجددی اتفاق نمی‌افتد، بلکه کانتینر از یک کشتی به کشتی دیگر که دارای سرویس حمل به سمت بندر مقصد است منتقل می‌گردد.

لازم به ذکر است این روش هیچ‌گونه هزینه اضافی برای مشتریان نداشته و به‌اصطلاح All in می‌باشد.

حمل کانتینری به روش کراس استافینگ

این روش حمل در خصوص محمولاتی که امکان ارسال مستقیم آن‌ها به کشور مقصد وجود ندارد کاربرد دارد.

درروش حمل کراس استافینگ که عموماً در بنادر جبل علی و مرسین صورت می‌پذیرد، عملیات تخلیه کانتینر و بارگیری مجدد در کانتینر جدید انجام ‌و مجدداً توسط کشتی دیگر به بندر مقصد منتقل می‌گردد.

از مزایای این روش می‌توان به صدور مجدد بارنامه با توجه به اطلاعات درخواستی مشتریان و از معایب آن می‌توان به هزینه نسبتاً بالای تخلیه و بارگیری اشاره نمود.

آریا حمل قادر است با درخواست فراهم نمودن سرویس عکس‌برداری در زمان تخلیه و بارگیری کالا از یک کانتینر به کانتینر دیگر، مشتریان خود را در مطلوب‌ترین وضعیت اطلاع‌رسانی قرار دهد

حمل کالا به‌صورت گروپاژ

این روش در خصوص حمل کالای آن دسته از مشتریانی که وزن و حجم سفارش آن‌ها کمتر از حد موردنظر برای کرایه کانتینر دربستی می‌باشد، کاربرد دارد.

عموماً حمل کالا به‌صورت خرده بار از بنادر آسیای شرقی، بندر جبل علی میسر می‌باشد.

آریا حمل با داشتن اطلاعات زیر می‌تواند ارزان‌ترین و قابل اطمینان ترین سرویس‌های موجود حمل خرده بار دریایی را به مشتریان خود ارائه دهد:

نام کالا

تعرفه کالا

اینکوترمز (تعریف اینکوترمز)

وزن ناخالص

ابعاد و تعداد کارتن ها / پالت ها