حمل کانتینری به روش Transshipment

Transshipment چیست؟

به انتقال کالا، نفرات و هرگونه تجهیزات از یک کشتی به کشتی دیگر Transshipment یا Transhipment گفته می شود. تمامی خطوط کشتیرانی خارجی محموله های کانتینری را به روش ترانشیپ به ایران وارد می نمایند. عموماً Transhipment از طریق بندر جبل علی (Jebel Ali) واقع در کشور امارات انجام می پذیرد.
روش عملیات Transshipment به این گونه است که ابتدا کشتی حامل کانتینرهای بارگیری شده از بندر مبدأ کانتینرها را در بندر جبل علی و یا هر بندر دیگری پهلوگیری کرده و سپس با استفاده از ابزار و ماشین آلات مخصوص کانتینرها را به کشتی کوچکتر (Feeder) منتقل می نماید. این روش باعث کاهش هزینه های خطوط کشتیرانی می گردد.

حمل تمامی محموله های دریایی از اروپا به ایران به این روش صورت می پذیرد چرا که به دلیل تحریم ها اغلب خطوط کشتیرانی خارجی مستقیماً به ایران سرویس ندارند و با عقد قراردادی با شرکتهایی که دارای Feeder  می باشند کانتینرها را از بندر جبل علی به بندر عباس منتقل می کنند.

حمل کانتینری به روش ترانشیپ برای آن دسته از صاحبان کالایی که به هر دلیلی قادر به نمایش مقصد اصلی در بارنامه نیستند بسیار موثر است. همچنین امروزه با توجه به عدم فعالیت بانک کونلون چین با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فعالیت با خطوط کشتیرانی خارجی که همگی کالا را در بندر جبل علی ترانسشیپ می نمایند داغ تر شده است.

آریا حمل قادر است با تکیه بر حجم معاملات خود با خطوط کشتیرانی خارجی، بهترین قیمت های حمل کانتینری به روش Transshipment را خدمت مشتریان خود ارایه نماید. همچنین در اختیار داشتن سیستم آنلاین Tracking Container به ما این امکان را می دهد مشتریان خود را به صورت آنلاین و زنده در جریان حمل کالا قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *