A R I A H A M L

انتخاب شرکت حمل و نقل بین المللی

صاحبان کالا برای جا به جایی کالای خود از یک کشور به کشور دیگر با شرکت حمل و نقل بین المللی و فرواردری قرار داد حمل و نقل  منعقد می کنند که این قرارداد عموماً از طریق ایمیل بین طرفین ایجاد میگردد.با یک جستجوی سریع در فضای مجازی به این نتیجه خواهید رسید که تعداد شرکت حمل و نقل بین المللی بسیار زیاد بوده و شما با کمبود فرواردر مواجه نیستید، اما انتخاب شرکت فرواردر خوب از سیلی از انبوه شرکتهای حمل و نقل بین المللی یقیناً کار راحتی نیست.به یاد داشته باشید اشتباه در انتخاب فرواردر علاوه بر نقص در زنجیره تأمین، ممکن است شما را با پرداخت هزینه و صرف زمان مواجه نماید.
یک فرواردر میبایست مدیریت کلی موارد زیر را بر عهده داشته باشد:
-دریافت کالا از فروشنده در محل مقرر
-ارسال و تحویل کالا به خریدار در محل مقرر
-تحویل تمامی اسناد حمل به خریدار طبق قرارداد فی ما بین
-عدم تغییر در شرایط حمل و هزینه کرایه حمل
موارد زیر به شما در انتخاب درست شرکت حمل و نقل بین المللی و فرواردری کمک شایانی مینماید.

نکات مهم انتخاب شرکت حمل و نقل بین المللی:

  • تجربه در زمینه حمل کالا

با توجه به وقایع، اتفاقات و اطلاعات هیچ فرد و یا شرکتی نمیتواند خود را مسلط بر فرایند و آگاه از کلیه امور و قوانین حمل و تقل بین المللی نماید چرا که در این شغل شما هر روز با اتفاقات و قوانین جدید آشنا میشوید و همواره مد نظر داشته باشید که شرکتی که حمل کالای شما را بر عهده دارد میبایست متشکل از گروهی افراد با تجربه در زمینه حمل و نقل و مسلط بر زبان های خارجی باشد که با کار گروهی وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

  • دارا بودن زنجیره ای قوی از نمایندگان (Agents)

تمامی شرکتهای حمل و نقل بین المللی و فرواردری برای انجام امور حمل کالا در مبادی و همچنین برقراری ارتباط با فروشندگان از نمایندگانی تحت عنوان agent استفاده میکنند.
پس شرکت حمل و نقل انتخابی شما میبایست نمایندگانی قوی در جغرافیایی که شما قصد حمل کالای خود را از آنجا دارید داشته باشد.
شما میتوانید در ابتدا نماینده شرکت حمل را به فروشنده خود معرفی نمایید و پس از حصول اطمینان از بررسی فروشنده، اقدام به شروع حمل کالا نمایید.

  • از سرویس و خدمات شرکت حمل اطمینان کسب نمایید

یک شرکت حمل و نقل ایده آل یقیناّ نمیتواند مدعی شود که تمامی مدل های حمل را تحت بهترین کیفیت انجام میدهد. پس بهتر است با نگاهی به رزومه شرکت مدنظر و پیگیری سوابق، اطمینان پیدا کنید که این شرکت میتواند بهترین سرویس را با توجه به مدل حمل شما (دریایی،زمینی، هوایی و ترانزیت) در اختیار شما قرار دهد.

  • به توصیفات توجه کنید.

وقتی شما کارتان را به درستی انجام میدهید طبعاً تمامی مشتریان شما تعریف شما را خواهند کرد و این امر در خصوص شرکت های حمل و نقل نیز صادق است. پس، از تعاریف و ایرادات وارد بر شرکت فرواردری مد نظر آگاه شوید. با مشتریان آنها تماس بگیرید و از خدمات آنها بپرسید.

  • دنبال شرکتی باشید که بهترین سرویس خدمات را برای شما فراهم می نماید.

آیا فرواردر مورد نظر:
به سرعت پاسخ شما را میدهد؟
حاضر است مراحل حمل را برای شما توضیح دهد؟
برای ارسال استعلام و دریافت قیمت تنها با یک فرد در ارتباط هستید؟
همان یک فرد جواب سوال های شما را میدهد یا میبایست منتظر برقراری ارتباط با شخص دیگری باشید؟
در خصوص به روز رسانی محموله تان با کارشناس فروش خود در ارتباط هستید؟
در ایام تعطیل در صورت نیاز به پیگیری خاص، کارشناس فروش شما پاسخگو خواهد بود؟
چه کسی مسئول حمل کالای شما از ابتدا تا پایان است؟ کارشناس شما؟
اگر جواب این سوال ها مثبت است، شما یک گام به انتخاب صحیح فرواردر نزدیک شده اید.

  • فرواردر خود را براساس قیمت انتخاب نکنید.

فرایند حمل و نقل امری پیچیده است. شامل چندین روش مختلف است که ممکن است به اشتباه صورت پذیرد که این خود باعث مشکلاتی در زنجیره تأمین می گردد.
چنانچه به دنبال ارزان ترین خدمات هستید اطمینان داشته باشید هیچ وقت خدمت مورد نظر خود را پیدا نمیکنید. چرا که فرواردر مورد نظر شما یا در تخمین قیمت اشتباه کرده است و یا تصمیم بر جمع کردن مشتریان زیاد دارد که این امر باعث بروز اشتباه و یا تاخیر در پاسخگویی به شما خواهد بود.
انتخاب سرویس حمل کالا براساس ارزانترین قیمت، در دراز مدت هزینه بیشتری برای تجارت شما خواهد داشت.

مشاوره و پشتیبانی