A R I A H A M L

هزینه LSS چیست؟

از ابتدای ژانویه سال 2019 کلیه خطوط کشتیرانی که دارای سرویس مستقیم و یا غیر مستقیم از کشور چین می باشند، هزینه ای تحت عنوان LSS charge بر کرایه حمل کانتینری وضع نموده اند.
LSS charge مخفف Low Sulphur Fuel Surcharge می باشد که ناشی از مقررات سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) است که برای کاهش میزان انتشار سوخت سولفوریک توسط کشتی های باربری در نزدیکی بنادر پر جمعیت توافق شده است.میزان هزینه LSS charge از تمامی بنادر چین یکسان و برای هر کانتینر 20 فوت 25 دلار و برای هر کانتینر 40 فوت 50 دلار می باشد. لازم به ذکر است که این هزینه بر تمامی اینکوترمزها از جمله CFR و FOB در هر دو صورت Collect و Prepaid لحاظ می گردد.

هزینه LSS

چنانچه شما تا به امروز اسمی از هزینه LSS charge به گوشتان نرسیده است جای تعجب نیست چرا که بعضی از شرکت های حمل و نقل بین المللی کلیه هزینه ها را به صورت کلی همراه با کرایه حمل به مشتریان خود ارائه می دهند.به طور کلی این هزینه جزئی از هزینه های محلی (Local charges) در بندر بارگیری بوده و چنانچه اینکوترمز شما CFR و FOB است، فروشنده مسئول پرداخت این هزینه همراه با سایر هزینه های محلی در مبدأ است.

مشاوره و پشتیبانی