سوالات متداول

خطوط کشتیرانی به ندرت برای دموراژ تخفیف لحاظ می کنند مگر در شرایطی که اعلامیه ورود دیر برای مشتری ارسال شده باشد.

خیر امکان اضافه کردن فری تایم بعد از حرکت کشتی وجود ندارد. چنانچه نیاز به فری تایم بیشتری دارید، موضوع را با شرکت حمل کننده در میان بگذارید.

به مدت زمانی که کانتینر بعد از رسیدن بار به رایگان در اختیار مشتری می باشد فری تایم گفته می شود. فری تایم خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران معمولاً 10 روز و خطوط کشتیرانی خارجی 21 روز می باشد.

این تعرفه ریالی و طبق بخشنامه انجمن کشتیرانی می باشد.

به هزینه خواب کانتینر بعد از مدت فری تایم دموراژ گفته می شود.

عملاً Notify party هیچگونه قدرت اجرایی ندارد و تنها به عنوان مطلع شونده، Arrival notice (اعلامیه ورود محموله) به شماره فکس و یا ایمیل درج شده در بارنامه ارسال می گردد.

هزینه تلکس بارنامه برای کلیه خطوط کشتیرامی 85 دلار می باشد.

هنگامی که هرگونه واردات و صادراتی انجام می شود قطعاً بارنامه ای صادر می گردد که می تواند به صورت کپی فیزیکی و یا یک نسخه مجازی به نام Telex release باشد.

هزینه EFS یا Environment Fuel Surcharge هزینه ای مازاد جهت تأمین هزینه های تغییر سوخت کشتی ها به سوختی سازگار با محیط زیست می باشد که توسط خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران دریافت می شود.

منظور از کراس استاف، عملیات تخلیه کالا از یک کانتینر و بارگیری مجدد درون کانتینر دیگر می باشد، cross stuffعمدتاً در بندر جبل علی واقع در کشور امارات صورت می پذیرد.

چنانچه صاحبان کالا از هر ناوگانی به غیر از ناوگان ملی استفاده و سفارش خود را حمل نمایند، در پروسه ترخیص کالا می بایست ۱۰٪ هزینه حمل را پرداخت به عنوان مالیات وزارت راه پرداخت نمایند.

به انتقال کالا، نفرات و هرگونه تجهیزات از یک کشتی به کشتی دیگر Transshipment یا Transhipment گفته می شود.

THC برگرفته شده از Terminal Handling Charges و شامل مجموعه ای از هرینه ها است که توسط پایانه های کانتینری در قبال عملیات پردازش، ارزیابی، تخلیه یا بارگیری و … دریافت می گردد.

تا زمانیکه مدت اعتبار نرخ کرایه حمل پیشنهادی تمام نشده باشد، به هیچ عنوان تغییر قیمتی لحاظ نمی گردد.

تا زمانیکه ارسال کننده کالا کانتینر را دریافت نکرده باشد، کنسل کردن رزرو و بوکینگ کانتینر هیچگونه هزینه ای ندارد.

مشخصات فروشنده و خریدار کالا به همراه شماره سفارش مربوطه، اولین گام برای ثبت سفارش حمل کالا می باشد.

هزینه اصلاح بارنامه با وضعیت محموله ارتباط مستقیمی دارد. اگر محموله حمل شده باشد و نیاز به اصلاح بارنامه باشد قطعا اصلاح بارنامه مشمول هزینه می شود و عدد آن متغیر است.

به طور کلی بارنامه ها به دو صورت اصلی و تلکس صادر می شوند. صدور بارنامه اصلی هیچگونه هزینه ای ندارد. هزینه تلکس بارنامه 85 دلار می باشد.

به طور کلی اعلامیه ورود محموله ها به شماره تماس و یا ایمیلی که در ابتدا از صاحبان کالا دریافت شده است، ارسال می گردد.

چنانچه هر تغییری در برنامه حرکت ایجاد شود، تیم پشتیبانی شرکت آریا حمل با ذکر دلیل، تأخیر ایجاد شده را در قسمت رهگیری محموله درج می نماید. همچنین کارشناس فروش شما در هر لحظه تغییرات را به شما اطلاع می دهد.

شما در هر لحظه با وارد کردن کد مخصوص سفارش خود در قسمت رهگیری محموله می توانید از وضعیت سفارش خود آگاه شوید. همچنین کارشناس فروش شما را در هر لحظه از آخرین وضعیت محموله آگاه می سازد.

نرخ کرایه حمل خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران معمولاً پایین تر و همچنین مدت زمان حمل کالا کمتر از خطوط کشتیرانی خارجی می باشد.
برنامه حرکت خطوط کشتیرانی خارجی منظم تر از خط کشتیرانی ایرانی می باشد.

پرداخت کرایه حمل می تواند در کشور مبدأ و یا کشور مقصد صورت پذیرد.

مدت زمان حدودی حمل با خط کشتیرانی خارجی از بنادر چین تا بندر شهید رجایی بین 28 تا 35 روز و با خط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بین 22 تا 30 روز می باشد.

شما در ساعات کاری می توانید با شماره 02186121000 تماس حاصل نموده و با کارشناسان فروش شرکت آریا حمل ارتباط برقرار نمایید. ضمناً تیم پشتیبانی آنلاین ما، در هر لحظه از شبانه روز آماده پاسخگویی به مشتریان عزیز می باشد.

حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
حمل و نقل آریا حمل
مشاوره و پشتیبانی