حمل ورق استیل از چین

حمل ورق استیل از چین

چین یکی از کشورهای بزرگ در حوزه تولید فولاد ضد زنگ یا استیل استنلس در جهان است. این کشورسالانه  نیمی از کل تولید جهان در این حوزه را به خود اختصاص می‌دهد که رکورد جدیدی در حوزه تولید ورق استیل در جهان یه شمار می‌رود به همین دلیل است که واردات استیل از چین برای تامین استیل موردنیاز صنایع داخل کشور در دستور کار بسیاری از کشورهای جهان قرار دارد. تولیدکنندگان چینی سهم تولید حدود ۵۰ درصدی از صنعت فولاد در سراسر جهان را دارند و واردات فولاد از چین ایده خوبی برای کسب درآمد و یا تامین نیاز صنعت است. اگر می‌خواهید از چین ورق استیل وارد کنید اما نمی‌دانید چگونه این کار را انجام دهید یا می‌ترسید خطرات بالقوه و بالفعل خارج از کنترل شما در حین واردات این کالا برای تجارت شما ایجاد شوند این مقاله برای شما است. در این مقاله حمل ورق استیل از چین به ایران و کلیه مواردی که باید در این حوزه مد نظر داشته باشید را بررسی کردیم. تا شما با خیالی راحت به تجارت خود مشغول شوید.

 

واردات ورق استیل از چین

اگر قصد واردات  ورق استیل از چین را دارید در ابتدا باید برای پیدا کردن تامین کنندگان در چین روی استان‌های هبی، شاندونگ و گوانگدونگ تمرکز کنید. این مناطق اصلی‌ترین مناطق تولید فولاد در کشور چین هستند زمانی که می‌خواهید از چین کالا وارد کنید، اولین قدم ایپیدا کردن تامین کننده مناسب در چین است که  به آن در  اصطلاح سورسینگ کالا می‌گویند. در ادامه مقاله دو روش برای پیدا کردن منبع مناسب برای خرید کالا از کشور چین را بررسی خواهیم کرد.

منبع یابی اینترنتی

با توسعه تجارت الکترونیک در جهان پبدا کردن تامین کننده دربستر اینترنت بسیار آسان‌تر از گذشته شده است. شما می‌توانید بسیاری از تامین کنندگان بالقوه را از طریق بازارهایی B2B مانند علی بابا یا ساخت چین، رسانه‌های اجتماعی و نمایشگاه‌های چین پیدا کنید. برای بررسی دقیق‌تر شما باید وب سایت تامین کننده را بررسی کنید و ببینید آیا محصول آنها با مشخصات محصول شما مطابقت دارند یا خیر سپس چند تامین کننده را برای مقایسه انتخاب کنید و بهترین تامین کننده براساس نیازهای خود برای خرید کالاهای مورد نظرتان انتخاب کنید. اگر به زبان چینی مسلط نیستید و به سورسینگ کالا آگاهی ندارید، حتما این کار را به کارشناسان خبره بازرگانی بسپارید.

نمایشگاه‌های تجاری

نمایشگاه‌های تجاری بهترین راه برای پیدا کردن تامین کنندگان برای طیف گسترده‌ای از محصولات هستند. برای نمونه نمایشگاه واردات چین یکی از بهترین فرصت‌ها برای آشنایی با شرکت‌های چینی است. شما می‌توانید مرتبط‌ترین نمایشگاه‌ها را براساس دسته‌بندی محصولات به نمایش گذاشته شده انتخاب کنید. در حوزه استیل و فولاد، نمایشگاه بین المللی گوانگژو برای ساخت و ساز فولاد و مصالح ساختمانی فلزی (steelbuildexpo. com) است هر سال در آگوست برگزار می‌شود این نمایشگاه برای برای منبع انتخاب مناسبی است. یکی دیگر از نمایشگاه‌های مهم، نمایشگاه بین المللی گوانگژو برای صنعت فولاد ضد زنگ است که سپتامبر برگزار می‌شود. ، این نمایشگاه تأثیرگذارترین نمایشگاه صنعت استنلس استیل در آسیا است کل زنجیره فرآیند صنعت را با بیش از ۲۰۰ نمایشگاه بین المللی در معرض دید تاجران قرار داده می‌شود.

 

چه نوع فولادی از چین قابل واردات است؟

دو نوع استیل از چین به ایران اجازه واردات دارد: استیل بگیر و استیل نگیر. استیل بگیر شامل گریدهای ۴۱۰، ۴۲۰ و ۴۳۰ هستند. یکی از ویژگی‌های این نوع ورق‌های استیل، قیمت پایین آن‌ها است با توجه به خصوصیات این استیل‌ها  در صنایع مختلفی مانند دکل‌های نفتی، قطعات سخت برخی خودروها و وسایل فلزی غذاخوری استفاده می‌شوند. استیل‌های نگیر شامل شش گروه گرید ۳۰۴ (و ۳۰۴L)، ۳۱۶ و ۳۱۶L، ۳۲۱، ۳۰۹S، ۳۱۰S و ۴۸۴۱ هستند. ورق‌های استیل نسوز شامل گریدهای ۳۰۹، ۳۱۰ و ۳۱۴S هستند. ورق‌های استیل ضد اسید نیز شامل گریدهای ۳۱۶ و ۳۱۶L هستند. اگر به دنبال استفاده از ورق‌های استیل دوفازی هستید، گریدهای ۳۲۷۵۰S، ۳۲۲۰۵S، ۳۱۸۰۳S، ۳۲۳۰۴S و ۳۲۱۰۱S را می‌توانید برای واردات از چین به ایران انتخاب کنید.

 

واردات فولاد ضد زنگ

صنعت گران ایرانی همیشه به واردات استیل و ورق استیل از چین دارند. براساس آمارهای ارائه شده توسط سازمان توسعه تجارت ایران در سال ۲۰۲۰ حجم واردات استیل از چین به ایران بیش از ۳. ۷ میلیون تن است که نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش داشته است. دلیل اصلی واردات استیل از چین به ایران قیمت پایین و کیفیت خوب استیل چینی در بازار ایران است. چین به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد در جهان، توانایی تأمین استیل با حجم بالایی را دارد از جهت دیگر  واردات استیل از چین به ایران در سال‌های اخیر به دلیل تحریم‌های اقتصادی و تجاری علیه ایران با مشکلاتی روبرو شده است، تامین ارزهای خارجی که برای پرداخت به چین استفاده می‌شدند در حال حاضر محدود شده‌اند و این امر مشکلات مختلفی را برای تامین ارز بردر حوزهای واردات کالا از چین ایجاد کرده است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. بنابراین در سال‌های اخیر دولت تلاش کرده است تا با توسعه صنعت فولاد در داخل کشور وابستگی به واردات استیل را کاهش دهد. تأمین منابع طبیعی موردنیاز برای تولید فولاد، افزایش سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد و بهره‌گیری از فناوری‌های جدید برای بهبود کیفیت و کاهش هزینه تولید از جمله اقدامات دولت برای کنترل واردات وری استیل به ایران هستند.

به صورت کلی، واردات استیل از چین به ایران با توجه به قیمت پایین و کیفیت خوب ورق‌های استیل چینی، همچنان در بازار فلزات ایران محبوب است و مشتریان زیادی دارد. تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه تولید فولاد داخلی، سبب کاهش وابستگی به واردات استیل از چین و بهبود وضعیت صنعت فولاد در ایران در سال‌های اخیر شده است اما هچنان تولید داخلی برای پاسخ دهی به نیاز صنایع مختلف کم هستند.

بر اساس گزارش پایگاه تجارت بین‌الملل سازمان ملل متحد واردات آهن و فولاد ایران از چین در سال ۲۰۱۸ به ۳۳۱. ۱۲ میلیون دلار رسیده است. علاوه بر این واردات و محصولات مشتقات فولاد در سال 2019 به ۲۸۲. ۱۹ میلیون دلار آمریکا رسیده است.

آهن و استیل وارداتی از چین به ایران در سال ۲۰۱۸ شامل موارد زیر بوده‌اند: محصولات نورد تخت از فولاد آلیاژی، عرض ۶۰۰ میلی متر یا بیشتر ۱۰۶. ۷۲ میلیون دلار، محصولات نورد تخت از آهن/فولاد غیر آلیاژی، روکش شده، روکش شده یا روکش شده ۸۹. ۴۵ میلیون دلار، محصولات فولادی ضد زنگ رول تخت، نه کمتر از ۶۰۰ میلی متر عرض ۳۹. ۴۹ میلیون دلار، محصولات نورد تخت از آهن/فولاد غیر آلیاژی، نورد سرد، بدون روکش ۳۴. ۶۱ میلیون دلار، زاویه‌ها، اشکال و مقاطع آهن یا فولاد غیر آلیاژی ۱۸. ۰۱ میلیون دلار، سیم آهن یا فولاد غیر آلیاژی ۷. ۶۲ میلیون دلار، محصولات نورد تخت از آهن یا فولاد غیر آلیاژی، کمتر از ۶۰۰ میلی متر عرض ۵. ۰۹ میلیون دلار، فروآلیاژ ۴. ۶۱ میلیون دلار، میله‌ها، میله‌ها، نورد گرم، فولاد آلیاژی دیگر ۳. ۵۸ میلیون دلار، محصولات فولادی ضد زنگ رول تخت، با عرض کمتر از ۶۰۰ میلی متر ۳. ۵۲ میلیون دلار، سیم فولاد آلیاژی دیگر ۲. ۸۵ میلیون دلار سیم از فولاد ضد زنگ ۲. ۵۸ میلیون دلار، محصولات نورد تخت از آهن/فولاد غیر متحد، نورد گرم، بدون روکش ۲. ۵۲ میلیون دلار، سایر میله‌ها و میله‌ها، زاویه‌ها، اشکال، مقاطع، سایر فولادهای آلیاژی ۲. ۳۴ میلیون دلار، سایر فولادهای آلیاژی در شمش؛ محصولات نیمه تمام ۱. ۹۳ میلیون دلار، گرانول‌ها و پودرهای آهن خوک، اشپیگلیزن، آهن یا فولاد ۱. ۶۹ میلیون دلار، محصولات نورد تخت از سایر فولادهای آلیاژی، عرض کمتر از ۶۰۰ میلی متر ۱. ۳۵ میلیون دلار، آهن و فولاد غیر متحد در شمش / سایر اشکال اولیه ۹۹۲. ۷۲ هزار دلار، محصولات نورد تخت از آهن/فولاد غیر آلیاژی، عرض کمتر از ۶۰۰ میلی متر، روکش نشده ۵۸۶. ۴۲ هزار دلار، سایر میله‌ها، میله‌های فولادی ضد زنگ. زوایا، اشکال و مقاطع ۴۸۴. ۲۰ هزار دلار، محصولات آهنی به دست آمده با کاهش مستقیم سنگ آهن/محصولات آهنی اسفنجی ۳۴۲. ۱۰ هزار دلار، میله و میله، نورد گرم، از آهن یا فولاد غیر آلیاژی ۲۶۴. ۶۸ دلار، محصولات نیمه تمام آهن / فولاد غیر آلیاژی ۱۶۷. ۹۹ هزار دلار، سایر میله‌ها و میله‌های آهن یا فولاد غیر آلیاژی، آهنگری، نورد گرم ۸۲. ۸۸ هزار دلار، فولاد ضد زنگ در شمش؛ محصولات نیمه تمام فولاد ضد زنگ ۷. ۸۵ هزار دلار، ضایعات آهنی، شمش ضایعات آهن/فولاد ذوب مجدد ۴. ۸۴ هزار دلار، لوله‌ها و پروفیل‌های توخالی، بدون درز، از آهن یا فولاد ۱۵۳. ۱۱ میلیون دلار، اتصالات لوله، از آهن یا فولاد ۲۹. ۵۷ میلیون دلار، پیچ‌ها، مهره‌ها، پرچ‌ها، آهنی یا فولادی ۲۱. ۸۶ میلیون دلار، سیم رشته‌ای، طناب، کابل، نوارهای بافته شده، زنجیر، آهن یا فولاد ۱۹٫۸۳ میلیون دلار

اقلام آهنی یا فولادی که در جای دیگر مشخص نشده است ۹. ۶۹ میلیون دلار

میز، آشپزخانه یا سایر اقلام خانگی، از آهن یا فولاد ۷. ۵۵ میلیون دلار

زنجیر و قطعات، از آهن یا فولاد ۴. ۶۶ میلیون دلار

ظروف برای گاز فشرده یا مایع ۳. ۹۵ میلیون دلار

پارچه، آهن کباب یا فولاد، منبسط فلز، آهن یا فولاد ۳. ۰۷ میلیون دلار

لوازم بهداشتی و قطعات آهن یا فولاد ۲. ۸۹ میلیون دلار

سازه‌ها و قطعات سازه‌ها، از آهن یا فولاد ۲. ۴۴ میلیون دلار

مصالح ساختمانی ریل راه آهن یا تراموا از آهن یا فولاد ۴. ۶۷ میلیون دلار

سایر لوله‌ها و لوله‌ها (جوش داده شده، پرچ شده)، از آهن یا فولاد ۲. ۰۸ میلیون دلار

اجاق گاز، اجاق گاز، رنده، اجاق گاز، کباب پز، منقل، آهن یا فولاد ۱. ۶۳ میلیون دلار

مخازن، نه بیش از ۳۰۰ لیتر ظرفیت، آهن یا فولاد ۱. ۴۷ میلیون دلار

سوزن خیاطی، سوزن بافندگی، برای استفاده در دست، از آهن یا استیل ۹۴۹. ۵۶ هزار دلار

رادیاتور، بخاری هوا، توزیع کننده هوای گرم، بدون گرمایش الکتریکی ۳۹. ۲۶ هزار دلار

محصولات ریخته‌گری که در جای دیگر مشخص نشده‌اند، از آهن یا فولاد ۳۰. ۱۳ هزار دلار

لوله‌ها، لوله‌ها و پروفیل‌های توخالی از چدن ۲۵. ۷۰ هزار دلار

لنگرها، گرپنل‌ها و قطعات آهن/فولاد ۱۸. ۲۷ هزار دلار

سیم خاردار و سیم پیچ خورده برای نرده، آهن/فولاد

شمع‌بندی ورق آهن یا فولاد؛ زوایای جوش داده شده، اشکال و مقاطع ۷۸۷. ۴۱ هزار دلار

میخ، چوب، سنجاق، منگنه، آهن یا فولاد ۶۸۹. ۶۶ هزار دلار

 

تعرفه گمرکی و ترخیص ورق استیل وارداتی

هر نوع ورق استیل خصوصیات و ضخامت خاص خود را دارد که با کد تعرفه‌ مشخصی در گمرک ایران بر همین اساس شناخته می‌شود. تعیین کد تعرفه سبب سرعت بخشیدن فرآیند ترخیص و واردات استیل کالا می‌شود. براساس مصوبه سال ۱۳۹۵، واردات ورق استیل تحت تعرفه‌ی ۷۲۱۹ تا ۷۲۲۰ صورت می‌گیرد. برای نمونه کد تعرفه‌ واردات ورق استیل با اولویت گمرکی ۵ از چین و دیگر کشورها در نوع نورد سرد، از ۷۲۱۹۳۱ تا ۷۲۱۹۳۵ است. از بین این کدها کد تعرفه‌ ۷۲۱۹ حجم بیشتری از واردات را به خود اختصاص می‌دهد.

برای انجام صحیح و دقیق فرایند واردات و ترخیص کالا، آشنایی دقیق با قوانین و مقررات مرتبط الزامی است. به همین دلیل پیش از هر اقدامی توصیه می‌شود که  تاجران کتاب قوانین و مقررات را مطالعه کنند و حتما با این قوانین به صورت کامل آشنا شوند. این کتاب به شما اطلاعاتی مربوط به کشورهایی که قابلیت تجارت با آن‌ها وجود ندارد یا کالاهای ممنوعه را ارائه می‌کند. در صورت تمایل به واردات و ترخیص کالای استیل، حتما باید دارای کارت بازرگانی باشید. بدیهی است که برای دریافت کارت بازرگانی و پیگیری مجوزهای لازم نیاز به آگاهی از قوانین و مقررات است، با توجه به مشکلات و محدودیت‌های مربوط به واردات بهتر است از کمک شرکت‌های واردکننده که دارای کارت بازرگانی واردات استیل هستند کمک بگیرید.

برای تهیه بهترین کیفیت و کمترین قیمت ورق استیل منبع‌یابی حرفه‌ای از تامین‌کنندگان در کشورهای مختلف ضروری است. پس از مذاکره و دریافت پروفرمای ورق استیل شما باید سفارش خود را تثبت و مجوز‌های لازم را از صنایع مربوطه دریافت کنید. برای تهیه ارز نیمایی و تخصیص بانک مرکزی، مراحل مربوطه را باید از طریق بانک‌ها پیش ببرید. با انجام امور حواله، بار ورق استیل آماده حمل با کشتیرانی می‌شود. قبل از حمل، با انجام بازرسی در مبدأ بار ورق، باید کیفیت بار ارسالی اطمینان حاصل می‌شود. با انجام امور ترخیص، بار ورق استیل به مشتری تحویل داده می‌شود.

 

راهنمای صفر تا صد واردات ورق استیل از چین

در بازار ایران واردات ورق استیل از چین یک مسئله مهم برای کشور است. ورق استیل چینی به عنوان یک کالا‌های مهم و کاربردی در تمامی صنایع ایران از جمله خودرو‌سازی  تجهیزات صنعتی، و صنعت ساختمانی کاربرد زیادی دارد

 

تاریخچه صنعت استیل

صنعت ساخت ورق استیل دارای تاریخچه طولانی در جهان است. تولید ورق استیل اولین بار در اواسط قرن ۱۷ میلادی توسط فرانسیس بیکر در انگلستان انجام شد و از آن زمان تا کنون تکنولوژی تولید ورق استیل به طور قابل توجهی پیشرفت کرده است و ورق‌های استیل با تنوع بالایی تهیه و تولید می‌شوند.

 

مزایای استفاده ورق استیل وارداتی

ورق استیل وارداتی از چین به ایران مزایا و ویژگی‌های زیادی دارد، از جمله این ویژگی‌ها میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

مقاومت در برابر خوردگی

قابلیت بازیافت بودن ورق‌های استیل وارداتی

مقاومت در برابر دمای بالا

این مزایا سبب شده که ورق استیل به عنوان یک ماده ساختاری و کارآمد در صنایع که در ابتدای مقاله بررسی کردیم مورد استفاده قرار بگیرند و محبوبیت بالایی داشته باشند.

 

انواع ورق استیل چینی

ورق استیل نورد گرم: ورق استیل نورد گرم در دمای بالایی تولید می‌شود و خواص مکانیکی مختص خود را دارد. این نوع ورق استیل برای صنایع ساختمانی و صنعت خودروسازی مناسب است. در صنایع دیگر نیز استفاده از ورق استیل نورد گرم در سال‌های اخیر رایج‌تر شده است.

ورق استیل نورد سرد: ورق استیل نورد سرد در دماهی پایین‌تری نسبت به با ورق استیل نورد گرم تولید می‌شود. ورق‌های استیل نورد سرد با دقت بالایی در ابعاد و ظاهر تولید می‌شوند. از این نوع ورق استیل در تولید قطعات الکترونیکی و لوازم خانگی استفاده می‌شود. به صورت کلی از ورق‌های استیل نورد سرد در صنایع حساس تری نسبت به ورق استیل استفاده می‌شود.

ورق استیل ضد زنگ: یکی دیگر از مواردی که وارد کنندگان در زمان واردات ورق استیل از چین به آن توجه و آن را وارد کشور می‌کنند ورق استیل ضد زنگ هستند. ورق استیل ضد زنگ دارای خاصیت مقاومت در برابر خوردگی است و برای محیط‌های خاصی مانند صنایع شیمیایی و آشپزخانه‌ها که امکان سایش و خوردگی دارد مناسب هستند.

 

علت واردات ورق استیل از چین

واردات ورق استیل از چین، به دلیل تولید بالای استیل در کشور چین منطقی است. به همین دلیل در زمان واردات ورق استیل از چین به ایران به دلایل زیر همچنان ادامه دارد.

قیمت مناسب ورق‌های استیل چینی

تنوع محصولات متنوع در حوزه ورق استیل

توانایی تولید ورق استیل در حجم بالا

 

فرآیند واردات ورق استیل از چین

روند واردات ورق استیل از چین پیچیدگی و استاندارد‌های خاص خودش را دارد که نیاز به برنامه‌ریزی دقیقی دارند به همین دلیل واردکنندگان ورق استیل باید به مواردی که در ادامه بررسی می‌کنیم توجه کنند تا در روند واردات ورق استیل از چین دچار مشکل نشوند:

انتخاب تامین کننده ورق استیل چینی

پیدا کردن یک تامین کننده مناسب و معتبر از مهمترین مواردی است که قبل از واردات ورق استیل از چین باید مد نظر قرار دهید و دقت زیادی داشته باشید. برای انتخاب تامین کننده ورق استیل شما به عنوان تاجر باید به مواردی مانند سابقه کاری تامین کننده، تجربه در صنعت تولید ورق استیل، و نمونه‌ محصولات آنها توجه کنید.

مذاکره بر سر قیمت ورق‌های وارداتی

پس از انتخاب تامین کننده ورق استیل، مذاکره برای تعیین قیمت قدم دوم برای واردات ورق استیل از چین است. در زمان مذاکرات برای واردات ورق استیل از چین باید بر سر مسائلی مانند موارد زیر توافق کنید:

قیمت نهایی ورق‌های استیل چینی، شرایط تحویل، شرایط پرداخت،   نوع حمل ورق استیل ( کانتینری یا فله بودن) و روش حمل کالا.

موارد بالا را به صورت دقیق از همان ابتدا در قرار دارد مشخص کنید و توجه داشته باشید که ممکن است نیاز باشد با تامین کننده در مورد افزایش حجم تولید و کاهش قیمت کالا‌ها هم توافق کنید.

بررسی کیفیت ورق‌های استیل چینی

پیش از تصمیم به واردات ورق استیل، نمونه‌های ورق استیل را از تامین کننده بخواهید و آنها را به دقت بازرسی و بررسی کنید. پس از اطمینان از کیفیت ورق‌ها و بررسی آنها با استاندارد‌های ایران می‌توانید با اطمینان روند واردات ورق استیل از چین را ادامه دهید.

معامله و قرارداد واردات ورق استیل از چین

پس از انجام مذاکرات تامین کننده ورق استیل، یک قرارداد رسمی با صادرکننده ورق استیل امضا کنید. در این قرارداد شرایط دقیق مانند قیمت ورق‌های استیل و  تاریخ تحویل کالا مشخص می‌شوند. شرایط پرداخت، و مشخصات فنی ورق‌های استیل برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در روند واردات ورق استیل از چین باید به دقت در قرارداد ذکر شوند.

هماهنگی حمل و نقل وارداتی برای ورق‌های استیل

برای واردات ورق استیل چینی حمل‌ و نقل ورق‌ها به ایران به برنامه‌ریزی دقیق و مناسبی نیاز دارد به همین دلیل انتخاب روش‌های حمل‌ و نقل مناسب و بسته‌بندی مناسب برای حمل  محصولات به صورت ایمن و مناسب بسیار مهم است.

بررسی قوانین واردات ورق استیل از چین

ورود ورق استیل به کشور نیازمند رعایت مقررات وارداتی و گمرکی است شما باید  تمام مستندات و مقررات مربوطه رعایت به واردات کالا به ایران در این حوزه را به دقت رعایت کنید.

ترخیص ورق‌های استیل وارداتی از چین

پس از طی کردن مراحل گمرکی، کالا‌ها به دست شما می‌رسند. در این مرحله  مطمئن شوید که محصولات به درستی و بدون آسیب به شما تحویل داده می‌شوند.

کد تعرفه برای واردات ورق استیل از چین

کد تعرفه واردات ورق استیل از چین بسته به نوع و مشخصات فنی ورق استیل متفاوت است. کد تعرفه گمرکی توسط سازمان صنعت معدن تجارت و گمرک تعیین می‌شوند برای دریافت کد تعرفه دقیق، به نرم‌افزارها و سایت‌های مرتبط با گمرک و تجارت بین‌المللی مراجعه کنید. در هر کشور، گمرک یا سازمان‌های مرتبط با تجارت، کتاب‌ها و جدول‌های مرتبطی با کد تعرفه‌های گمرکی ارائه می‌کنند که به واردکنندگان کمک می‌کند تا کد تعرفه مربوط به ورق استیل وارداتی را پیدا کنند.

در ادامه تعدادی از کد تعرفه‌های معمول برای ورق استیل در ایران را به عنوان نمونه بررسی خواهیم کرد. توجه داشته باشید که این کدها ممکن است بسته به مشخصات دقیق محصول و کد تعرفه‌ای کشور مقصد متغیر باشند. برای واردات ورق استیل باید کد تعرفه دقیق و مشخصات محصول را از مراجع مرتبط با گمرک یا تجارت در کشور مقصد پیدا کنید.

کد تعرفه ورق استیل ضد زنگ: 72191100

کد تعرفه ورق استیل ضد زنگ با پوشش نیکل: 72191200

کد تعرفه ورق استیل آلیاژی: 72254000

کد تعرفه ورق استیل نازک با پوشش رنگی: 72107020

کد تعرفه ورق استیل سیاه گرم: 72085100

کد تعرفه ورق استیل سیاه سرد: 72091500

کد تعرفه ورق استیل کربنی: 72081000

کد تعرفه ورق استیل ضخیم: 72085100

کد تعرفه ورق استیل نورد سرد: 72112300

کد تعرفه ورق استیل گالوانیزه: 72122000

توجه داشته باشید که این کد تعرفه‌ها نمونه‌هایی از کدهای تعرفه مورد استفاده در ایران برای ورق‌های استیل هستند و ممکن است بر اساس مشخصات فنی ورق استیل وارداتی این کد‌ها تغییر کنند.

 

شرکت‌های معتبر برای خرید ورق استیل از چین

(Baosteel Group Corporation): این شرکت بیکی از بزرگترین تولیدکنندگان ورق استیل در چین است و محصولات با کیفیت بالا و تنوع زیادی را تولید می‌کند.

(Wuhan Iron and Steel Group Corporation): این شرکت به عنوان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان ورق استیل در چین شناخته می‌شود و محصولات مختلفی را در حوزه ورق‌های استیل در جهان  تولید می‌کنند.

(Shougang Group): این شرکت نیز به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های ورق استیل در چین شناخته می‌شود و ورق‌های استیل مختلفی را تولید و صادر می‌کند.

(Hebei Iron and Steel Group): این گروه در استان هبی قرار دارد و محصولات ورق استیل با کیفیتی تولید می‌کند.

(Tianjin Pipe Corporation): این شرکت در تولید ورق استیل لوله‌ای تخصص دارد و محصولات با کیفیتی تولید می‌کند.

مراقبت از ورق استیل در هنگام واردات ورق استیل از چین

برای افزایش عمر مفید ورق استیل و حفظ کیفیت آن باید در زمان ارسال کالا مراقبت‌های لازم را انجام دهید. این ماورد عبارتند از تمیزی منظم، روغن‌کاری، و جلوگیری از خوردگی.

 

سخن پایانی

با دسترسی به منبع آنلاین برای ورق استیل از چین شما می‌توانید تنوع بیشتری از محصولات را مشاهده کنید و بازار هدف خرید خود را گسترش دهید. علاوه بر این می‌توانید با تامین کنندگان بیشتری برای شرایط بهتر خرید مذاکرده کنید.  یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید، مراقبت از ورق‌های استیل پس از واردات است. ورق استیل نیاز به مراقبت‌های خاصی دارد تا از خوردگی و زنگ‌زدگی در امان باشد. معمولاً پوشش‌های روغنی یا رنگی بر روی ورق استیل قرار داده می‌شوند تا ورق‌ها تماس مستقیم با هوا و رطوبت در امان باشند. واردات ورق استیل از چین سودآوری خوبی برای تاجران دارد. اگر می‌خواهید تجارت خوبی را داشته باشید باید یک تامین کننده خوب در کشور چین برای خرید کالاهای خود پیدا کنید.

چرا واردات ورق استیل از چین ارزان است؟

ورق استیل چینی به دلیل هزینه‌ی تولید کمتر و تولید در تیراژ بالا، با قیمت رقابتی در بازار ارائه می‌شود.

 

چگونه می‌توان از کیفیت ورق استیل اطمینان پیدا کرد؟

برای اطمینان از کیفیت به تامین کننده‌ای با رتبه بالا و معتبری اعتماد کنید و نمونه‌های محصول را نیزبرای بررسی از تولید کننده دریافت و آن‌ها را ارزیابی کنید.

 

آیا ورق استیل چینی محصولات مورد تأیید استانداردهای بین‌المللی دارد؟

اغلب تولیدکنندگان ورق استیل چینی استانداردهای بین‌المللی را رعایت می‌کنند.

 

آیا ورق استیل چینی با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارد؟

بله اغلب تولیدکنندگان ورق استیل چینی محصولاتی با کیفیت بالا تولید می‌کنند که با استانداردهای بین‌المللی مطابقت دارند. هر چند که شما باید شخصا تامین کننده خود را بررسی کنید.

امتیاز 5 از 5

———————————————————

برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۱۲۱۰۰۰  |  ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

———————————————————

ترانزیت کالا

ما مفتخریم با بهره گیری از تجارب مدیران و کارمندان متخصص در امور حمل و نقل بین المللی ، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل زمینی، حمل و نقل هوایی، حمل کانتینری و ترانزیت کالا، بهترین و با کیفیت‌ترین سرویس موجود را همراه با تضمین قیمت به مشتریان خود ارائه دهیم.

در حال حاضر عمده فعالیت شرکت آریا حمل مربوط به واردات کالا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشور چین به ایران می‌باشد. همچنین ترانزیت داخلی و ترخیص کالا از جمله خدمات داخلی ما محسوب می‌گردند.

مشاور: ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

آدرس: تهران، عباس آباد، خیابان قنبرزاده، نبش کوچه حسینی، پلاک ۲۷، طبقه ۴، واحد ۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *