مسیرهای مهم حمل و نقل دریایی

حمل دریایی

داشتن اطلاعات کافی در ارتباط با مسیرهای مهم حمل و نقل دریایی و اصلی ترین کریدورهای حمل ونقل دریایی و زمینی در جهان، نقش مهمی در توسعه تجارت بین المللی در هر کشور دارد؛ خصوصا شناخت پنج مسیر شلوغ و پرتردد کشتیرانی در سال ۲۰۲۳ به دلیل آنکه بیش از ۹۰ درصد تجارت جهانی از طریق دریا انجام می‌شود اهمیت بیشتری دارد.

 

پنج مسیر پرتردد ترانزیت جهانی چه مسیرهایی هستند؟

حجم تجارت و مبادله‌های جهانی به غیر از برخی از برهه‌های خاص و استثنایی، هر ساله رو به افزایش است. در سال ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) حجم تجارت جهانی کالا توسعه بیشتری پیدا کرد  به طوری که به رکورد ۲۸.۵ تریلیون دلار در سال رسید. این افزایش ۲۵ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) و ۱۳ درصدی بیشتر از سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) پیش از شیوع بیماری کووید -۱۹ را به تصویر می‌کشد. در سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۱) به دلیل شروع جنگ  اوکراین، حجم مبادلات تجاری جهان از ۲۸.۵ به ۲۵.۳ تریلیون دلار کاهش پیدا کرد که یکی از دلایل این امر کاهش مبادلات بین روسیه و آمریکا و کشور‌های عضور اتحادیه اروپا است.

اشاره به آمار و حجم معامله‌های تجاری در جهان به این دلیل است که اهمیت کریدورها برای تاجران مشخص شود. به عنوان نمونه تحقیق‌های انجام شده  در برهه زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ (۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸) بخصوصا تجارت ۱۸ تریلیون دلاری کالا در سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) نشان می‌دهد که کریدورها نقش مهمی  در تجارت دوطرفه بین آمریکا و چین، آمریکا و اتحادیه اروپا، اتحادیه اروپا با چین، هند، آمریکای جنوبی و داشته و دارند.

از نگاه کارشناسان، بزرگترین کریدور جهان مربوط به کشور چین است، کمربند اقتصادی جاده ابریشم و جاده  ابریشم دریایی قرن بیست و یکم در این راستا تعریف می‌شوند؛ کریدوری که می‌توان آن را هم وارداتی و هم خروجی کالا از چین تعریف و توصیف کرد و یک طرف تجارت کشور چین است؛ ابتکاری که هم خشکی و هم دریا را را شامل می‌شود.

جاده ابریشم

زمانی که چین طرح «کمربند و جاده» (BRI) را با مشارکت ده‌ها کشور آغاز کرد، ۶ کریدور اقتصادی برای تعریف شدند. با توجه به اینکه کمربند و جاده چنین منطقه وسیعی را شامل می‌شد، این امر منطقی بود اما  با وجود تمام چالش‌ها و نیازهای متنوع در مناطق مختلف کریدور بیشترین تأثیر را بر اقتصادهای ملی و منطقه‌ای در این حوزه دارد. در طرح «کمربند و جاده» توسط ۶ مسیر ترانزیت تعریف شده است که هر کدام دارای فرصت‌های تجاری و سرمایه گذاری منحصربه فرد هستند این کریدورهای شش گانه عبارتند از:

چین-پاکستان: پل زمینی جدید اوراسیا چین و اتحادیه اروپا را از طریق مغولستان، روسیه و بلاروس به هم وصل می‌کند.

چین – مغولستان – روسیه

چین – شبه جزیره هندوچین

بنگلادش – چین – هند – میانمار

چین – آسیای مرکزی – آسیای غربی

کمیسیون اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه (UNESCAP) در سال (۱۳۹۶) هر کریدور را تجزیه و تحلیل کرد و به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری بر روی کمربند و جاده برای هر یک از آنها سود متفاوتی دارد.

 

کریدورهای آبی و حمل و نقل دریایی

صنعت کشتیرانی مسئول واردات، صادرات مواد خام، کالاهای تولیدی، سوخت و مجموعه‌ای از کالاهای دیگر در سراسر جهان است، در حال حاضر بیشترین تجارت جهانی از راه دریایی بین کشور‌ها انجام می‌شود، کشتیرانی به نقطه محوری تجارت جهانی تبدیل شده است.تجارت بین المللی دسترسی به بسیاری از کالاها را در سراسر جهان ممکن می‌کند، که به طور عمده از طریق دریا انجام بین کشور‌ها منتقل می‌شوند در حال حاضر در جهان بیش از ۹۰ درصد تجارت جهانی از طریق دریا و آب‌های آزاد انجام می‌شود. به همین دلیل است که مسیرهای تجاری دریایی از عوامل اصلی در فرآیند حمل و نقل کالا‌ها هستند. مسیر‌های تجاری شرایط و زمان لازم برای رسیدن به مقصد و نیز قیمت گذاری را تعیین می‌کنند، همه بازیگران زنجیره تأمین باید بدانند که مسیرهای تجاری اصلی کدام هستند تا از آن به نحو مطلوب استفاده کنند.

 

کریدورهای آبی و حمل و نقل دریایی

بر اساس گزارش «شورای جهانی کشتیرانی» (WSC) و بر اساس عملکرد تجاری کشورها در سال ۲۰۱۷، مسیرهای تجاری برتر جهان عبارتند از:

آسیا – آمریکای شمالی: ۲۶.۵۷ میلیون TEU

آسیا – اروپای شمالی: ۱۵.۰۶ میلیون TEU

آسیا – مدیترانه: ۷.۹۱ میلیون TEU

آسیا – خاورمیانه: ۴.۷۴ میلیون TEU

اروپای شمالی – آمریکای شمالی: ۵.۴۰ میلیون TEU

آسیا – ساحل شرقی آمریکای جنوبی: ۲.۰۷ میلیون TEU

اروپای شمالی / مدیترانه – ساحل شرقی آمریکای جنوبی: ۱.۶۸ میلیون TEU

آمریکای شمالی – ساحل شرقی آمریکای جنوبی: ۱.۲۷ میلیون TEU

TEU مخفف «Twenty-foot Equivalent Unit» یا همان «واحد معادل ۲۰ فوت» است که واحد شمارش کانتینر بر مبنای یک کانتینر استاندارد به طول ۲۰ فوت است. قاره آسیا در مسیرهای تجاری اصلی قرار دارد زیرا ۷۰ درصد از بنادر برتر جهان در چین واقع شده‌اند؛ موضوعی که اهمیت تجارت بین المللی و لجستیکی چین را نشان می‌دهد. با این شرایط، چین در حال حاضر تأمین کننده اصلی اقلام برای تمام جهان است.

مسیرهای حمل و نقل دریایی
مسیرهای حمل و نقل دریایی

مسیرهای پرتردد و مهم کشتیرانی در سال ۲۰۲۳ کدامند؟

بر اساس گزارش سازمان بین المللی دریانوردی (IMO)، بیش از ۹۰ درصد تجارت جهانی از راه دریایی انجام می‌شود؛ موضوعی که مسیرهای کشتیرانی را به یک جنبه مهم تجارت تبدیل کرده است. در ادامه  پنج مورد از شلوغ ترین مسیرهای جهان را بررسی می‌کنیم تا افراد و سازمان‌های متولی تجارت، ساده ترین و کم هزینه ترین مسیر را انتخاب کنند، همان طور که می‌دانید زمان رسیدن محموله به مقصد نهایی بر هزینه کلی کالا‌ها اثرگذار است.

کانال پاناما (آسیا-آمریکا)

کانال سوئز (آسیا-اروپا)

کانال انگلیس (اروپا-بریتانیا)

تنگه دانمارک (روسیه-اروپا)

تنگه مالاکا (داخل آسیا)

در ادامه هر یک از این مسیرهای پنجگانه پرتردد را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

 

کانال پاناما (آسیا-آمریکا)

کانال پاناما فرآیندهای تجاری بین آسیا و آمریکا را بهبود می‌بخشد، ساحل شرقی آسیا (خاور دور) و ایالات متحده شلوغ ترین مسیر تجارت کشتی کالا‌ها هستند. این مسیر به عنوان یک نقطه اتصال مستقیم برای کشتی‌هایی است که بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام حرکت می‌کنند.

کانال پاناما در هر سفر بین ۲۰۰۰ تا ۸۰۰۰ کیلومتر دریایی از مسیر هر کشتی را کم می‌کند. این خط کشتیرانی ساخته دست بشر حرکت کشنی‌ها  را تا حدود ۸۰۰۰ کیلومتر کمتر می‌کند و زمان حمل و نقل ۶۷ روزه را به تنها ۱۰ ساعت کاهش می‌دهد. سالانه نزدیک به ۱۴۰۰۰ کشتی از این مسیر استفاده می‌کنند در سال ۲۰۱۶ به کشتی‌های بزرگ تر تا ۱۴۰۰۰ TEU اجازه تردد داده شد.

 

کانال سوئز (آسیا-اروپا)

کانال سوئز یکی از محبوب ترین مسیرهای تجاری جهان است و سریع ترین و کوتاه ترین مسیر دریایی بین آسیا و اروپا (آتلانتیک و اقیانوس هند از طریق دریای سرخ) به شمار می‌رود این کانال زمان عبور ۲۴ روزه را به ۱۶ ساعت کاهش می‌دهد.

کانال سوئز یکی از مهم ترین  مسیرهای اقیانوسی است که روزانه بیش از ۱۰۰ کشتی در آن تردد می‌کنند اما به دلیل حجم بالای تجارت بین آسیا و اروپا به طور تقریبی همه کشتی‌های بزرگ پس از اولین ورود باید مستقر شوند و در صف قرار بگیرند. این امر یکی از دلایلی است که در سال ۲۰۲۱ به انسداد کانال سوئز منجر شد و به یک مانع بزرگ برای تجارت جهانی تبدیل شد. کانال سوئز  باریک است و نمی‌تواند ترافیک دو طرفه را تحمل کند و‌ایم امر سبب می‌شود که کشتی‌ها تا یک هفته در صف انتظار برای حرکت قرار داشته باشند.

 

کانال انگلیس (اروپا-بریتانیا)

این مسیر شلوغ ترین مسیر دریایی در جهان است و دریای شمال و اقیانوس اطلس را به هم متصل می‌کند و به عنوان  یک پیوند تجاری مهم بین اروپا و بریتانیا شناخته می‌شود.  در حال حاضرروزانه بیش از ۵۰۰ کشتی از این کانال انگلیس عبور می‌کنند کانال انگلیس  دارای شلوغ ترین مسیر کشتیرانی جهان است. این مسیر کوتاه ترین زمان را برای حمل و نقل فراهم می‌کند و زمان حمل و نقل را از ۲۱۰ به ۹۰ دقیقه کاهش می‌دهد. بندر «دوور» در جنوب شرقی بریتانیای و بندر «کاله» در شمال فرانسه، دو مورد از شلوغ ترین بندرهای جهان هستند.

 

تنگه دانمارک (روسیه-اروپا)

تنگه‌های دانمارک (danish straits)، دریای بالتیک را به «کاتگات» متصل می‌کنند و به «اسکاگراک» و سپس اقیانوس اطلس شمالی منتهی می‌شود. این تنگه‌ها به طور عمده در خاک دانمارک و سوئد قرار دارند و عبارتند از کمربند کوچک، کمربند بزرگ و ساند. این  تنگه‌ها نقاط مهم ترانزیت برای تجارت بین روسیه و اروپا هستند که بیشترین سهم از محموله‌های این تنگه شامل نفت و نفت خام است.

 

تنگه مالاکا (داخل آسیا)

تنگه مالاکا، کوتاه ترین و بزرگترین گذرگاه بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند است و سه اقتصاد بزرگ آسیا یعنی هند، چین و ژاپن را به یکدیگر و نیز به دیگر اقتصادهای مهم آسیایی مانند تایلند، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، ویتنام، تایوان و کره جنوبی متصل می‌کند. سالانه بیش از ۸۳۰۰۰ کشتی از تنگه مالاکا استفاده می‌کنند به طور تقریبی حدود ۴۰ درصد از ترافیک جهان از این تنگه عبور می‌کند.

 

سهم مناطق جهان از کریدورها چقدر است؟

بیش از ۷۰ درصد تجارت جهانی از لحاظ ارزش کالاها و ۹۰ درصد از نظر تناژ از طریق دریاها انجام می‌شود. به عنوان نمونه در سال (۱۴۰۰) بیش از ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن انواع کالا از طریق بنادر و خطوط کشتیرانی در سطح بین المللی جابه جا شده‌اند که نسبت به سال (۱۳۹۹) بیشتر از ۴.۳ درصد رشد داشته‌اند.

سهم آسیا از مجموع ۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن کالای تجاری دریابرد در سال (۱۴۰۰)، بیشتر از ۵۴ درصد بوده است و به ترتیب قاره‌های آمریکا ۱۸ درصد، اروپا ۱۵ درصد، اقیانوسیه ۸ درصد و آفریقا ۶ درصد در تجارت کالا نقش داشته‌اند. افزون بر این، در همین سال در مجموع بیش از ۲ میلیارد تن کالا بین بنادر مختلف جهان با کانتینر جابجا شده‌اند که سهم آسیا از این مقدار ۶۴ درصد و سهم قاره‌های اروپا و آمریکا هر کدام ۱۵ درصد، آفریقا ۴ درصد و اقیانوسیه ۲ درصد است.

 

آسیا در سال (۱۴۰۰) با داشتن ۴۲ درصد صادرات و ۶۴ درصد واردات، پیشروترین مرکز حمل و نقل محموله‌های دریایی در جهان است . در آن سال‌ها سال حدود ۴۰ درصد از کل تجارت کانتینری در مسیرهای اصلی شرق به غرب – بین آسیا، اروپا و ایالات متحده بوده است. مسیرهای غیر اصلی شرقی-غربی مانند جنوب آسیا- مدیترانه ۱۲.۹ درصد را به خود اختصاص می‌دهند.

در بین کشورهای آسیایی، چین توانست بیش از هر کشوری از راه حمل ونقل در بستر کریدورها حمل و نقل خود را گسترش بدهد. در سال (۱۴۰۰) صادرات چین به دلیل افزایش تقاضا در سراسر جهان ۱۵۵ درصد و واردات آن ۵۰ درصد رشد کرد؛ صادرات ایالات متحده تقریباً ۱۷ درصد و واردات آن ۶۷ درصد افزایش یافت.

چین همان طور که نقش چشمگیری در معاملات تجاری دریایی دارد یک دهه بر «راه ابریشم نوین» خود تمرکز کرده است که دو مسیر تجاری «کمربند اقتصادی راه ابریشم» و «راه ابریشم دریایی» در این حوزه هستند. تبدیل راه ابریشم نوین در سال (۱۳۹۲) به طرح «یک کمربند، یک جاده» در (۱۳۹۳) و ابتکار عمل «کمربند و راه» در (۱۳۹۴) روند تکاملی این ابرپروژه را نشان می‌دهند.

این راه ابریشم نوین مجموعه‌ای گسترده از پروژه‌های شبکه ارتباطی و مسیرهای ترانزیتی، لوله‌های نفت و گاز، بنادر، فرودگاه‌ها، خطوط راه آهن و تأسیسات با سرمایه چینی به ارزشی بیش از چهار تریلیون دلار را در بر می‌گیرند؛ طرحی که در سال (۱۳۹۶) در مراسمی با حضور رهبران نزدیک به ٣٠ کشور جهان در چین افتتاح شد.

راه اندازی این شاهراه ۶۵ درصد جمعیت جهان، ۴۰ درصد تولید خالص جهانی و ۷۱ کشور را شامل می‌شود. تا سال (۱۳۹۹)، ۱۳۸ کشور در سطح بین المللی عضو این طرح شده‌اند که ۶۹ کشور به طور مشخص در مسیر کریدورهای زمینی و دریایی تعریف شده برای این طرح قرار دارند. بر اشاس اعلام وزارت خارجه چین، این کشور ۱۹۸ سند همکاری را با ۱۶۷ کشور و سازمان بین المللی در قالب طرح کمربند – جاده منعقد شده است.

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد راه ابریشم نوین، تلاش پکن برای تبدیل شدن به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان برای شکستن استراتژی مهار آمریکا است. آمریکا راه ابریشم نوین را نماد اعمال قدرت چین می‌بیند که باید مهار شود. در کنار آمریکا، به رقابت بین  چین و هند را در اقیانوس هند هم باید اشاره کنیم؛ هند بزرگ ترین قدرتی است که پس از آمریکا از سوی راه ابریشم نوین در عمل کنار گذاشته شده است.

حمل و نقل دریایی کالا
حمل و نقل دریایی کالا

حمل و نقل دریایی کالا‌ها

حمل و نقل دریایی یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین روش‌های حمل و نقل کالا هستند و از جنبه‌های مختلف می‌تواند مفید و موثر هستند. آیا می‌دانستید بیشترین وسیله مورد استفاده برای حمل و نقل، حمل و نقل دریایی است پس از آن جاده، ریلی و سپس هوایی. با قرار دادن اقیانوس و دریا در اولویت، بیشتر حمل بارهای سنگین و حجیم از طریق آب انجام می‌شود. حمل و نقل دریایی مانند یک چرخ دنده درون ماشین است که یک شبکه زنجیره تامین را تشکیل می‌دهد. مسیر انتخاب شده، مانند عبور از کانال‌ها یا تنگه‌ها، می‌تواند بر زمان سفر اثر بگذارد، ترافیک در برخی بنادر نیز می‌تواند باعث تأخیر شود.

 

دسته بندی محصولات چینی

محصولات چینی موجود در بازار چین، براساس میزان کیفیتی که دارند در سه گروه دسته بندی می‌شوند، محصولات درجه یک، محصولات درجه دوم و محصولات درجه سه. همان طور که می‌دانید محصولات درجه یک در رتبه اول قرار دارند، این محصولات کیفیت بسیار بالایی دارند و به اغلب کشور‌های جهان حتی آمریکا و آلمان و انگلیس هم صادر می‌شوند. اما کلاهای درجه دوم و سوم کیفیت پایین تری دارند و بر همین اساس معمولا توسط تاجرانی خریداری می‌شوند که به کیفیت کالا اهمیت زیادی نمی‌دهند.

اگر قصد خرید و واردات کالا از چین به ایران دارید حتما باید کیفیت محصول را در نظر داشته باشید درست است که کالاهای درجه یک قیمت بالاتری دارند اما کیفیت مناسبی دارند و براساس مدت زمان ماندگاری نیز دوام بیشتری دارند. شاید کالاهای دست دوم و سوم در بازار سریغ به فروش برسند اما براساس تجربه به دلیل کیفیت پایینی که دارند معمولا مردم دیگر به خرید مجدد این دسته از کالا‌ها تمایلی نشان نمی‌دهند و به تدریج این کالا‌ها در بازار بدون مشتری می‌شوند. شنژن، گوانگژو، شانگهای، هانگژو و پکن از بهترین شهرها برای تجارت در کشور چین هستند. در این شهر صنایه و کارخانه‌های متعددی قرار دارند و شما می‌توانید بدون واسطه با تولید کنندگان ارتباط بگیرید و کالای خود را با قیمت کمتر به دلیل حذف واسطه‌ها خریداری کنید.

 

واردات مستقیم از چین

زمانی که قصد واردات مستقیم از چین را دارید. شما وارد کننده یک محصول به داخل کشور شناخته می‌شود پس باید یک نیاز و کمبود را در داخل کشور پیدا کنید. بعد از تحقیقات و بررسی بازار و شناخت کبود در بازار و زمانی که به نتیجه رسیدید که در داخل کشور یک کالای تجهیزات پزشکی که مورد نیاز افراد کهن سال است و داخل کشور موجود نیست، می‌توانید برای واردات محصول به کشور اقدام کنید. چرا که بازار هدف خود را شناسایی کرده‌اید و می‌دانید که به سوددهی می‌رسید.

ترخیص کالا از گمرک

کالاها برای ترخیص در گمرک به سه دسته تقسیم می‌شوند: کالاهای مجاز، کالاهای مشروط و کالاهای ممنوعه.

تعریف خدمات گمرکی

خدمات گمرکی به مجموعه‌ای از فرآیندها و اقداماتی گفته می‌شود که توسط ادارات گمرک یک کشور برای مدیریت و کنترل واردات و صادرات کالاها انجام می‌شوند، این خدمات از مراحل تعریف محصول تا دریافت مجوزهای لازم و داشتن بازرگانی فعال را شامل می‌شوند.

اهمیت خدمات گمرکی

خدمات گمرکی برای تضمین رعایت قوانین مربوط به تجارت بین‌المللی امری حیاتی هستند. این قوانین به کشورها کمک می‌کنند تا کالاها و خدماتی که وارد یا صادر می‌کنند، تحت نظر قوانین و مقررات مربوط به مالیات محدودیت‌های تجاری و امور گمرکی قرار داشته باشند.

اجزای اصلی خدمات گمرکی به شرح زیر هستند:

محصولات: این مرحله شامل تعیین دقیق مشخصات کالاهایی است که قرار است وارد و یا صادر شوند.

دریافت مجوزها: برخی کالاها نیاز به مجوزهایی دارند که باید از گمرک دریافت شوند.

فرایندهای مالی: مشخص کردن مقدار مالیات و عوارض مربوط به کالاها.

بازرسی و کنترل: گمرک‌های ممکن است کالاها را بازرسی کنند و از اطلاعات صحیح  آن‌ها اطمینان پیدا کنند.

تنظیم مدارک: آماده‌سازی و تنظیم مدارک مورد نیاز برای واردات یا صادرات کالاها.

اگر بارنامه با توجه به درخواست مالک کالا و یا دیگر عوامل قانونی نیاز به اصلاح داشته باشد، اصلاحیه برای بارنامه صادر می‌شود. درباره بارنامه سوال رایجی که وجود دارد  این است که آیا امکان تفکیک بارنامه از ترخیصیه وجود دارد یا خیر. در این خصوص باید بدانید که چنانچه کالاهای مندرج در بارنامه متفاوت و امکان تعیین و تشخیص تعداد، وزن و غیره در اسناد میسر باشد؛ ترخیصیه از بارنامه جدا شده و هزینه‌های تفکیک از مشتری دریافت می‌شوند.

 

چه قانون و مقرراتی برای واردات کالا از چین به ایران وجود دارد؟

در جمهوری خلق چین مانند دیگر کشورها واردات و خروج کالاها براساس قوانین و مقررات خاصی انجام می‌شود. در ادامه، به برخی از مهم‌ترین قوانین و مقررات مرتبط با واردات از چین به ایران را بررسی خواهیم کرد.

قانون حق تکثیر (کپی‌رایت): در چین رعایت قوانین کپی ‌رایت امری بسیار مهم ایت و توسط دولت به شدت پیگیری می‌شود. دولت چین توجه ویژه‌ای به اجرای کامل این قوانین دارد بنابراین، اطمینان از خرید محصولات اصلی و اورجینال با اوراق معتبر از نمایندگی‌‌های معتبر اهمیت بالایی دارد.

اظهارنامه و انطباق آن با پکینگ لیست کالا: اظهارنامه‌های ارائه شده در گمرک خروجی چین باید انطباق کامل را با پکینگ لیست داشته باشند.

مطابقت اظهارنامه با مشخصات کالا: اظهارنامه ارائه شده در گمرک چین باید انطباق کامل را با ویژگی‌‌های کالاها داشته باشد. هر نوع اختلاف در اطلاعات می‌تواند سبب توقف کالا در گمرک شود و از خروج آن جلوگیری کند.

کالاهای دارای باتری: کالاهای دارای باتری تنها از طریق حمل و نقل دریایی قادر به خروج از چین هستند.

مجوزهای مورد نیاز: دریافت مجوزهای ضروری مانند مجوز بهداشتی، استاندارد، مجوز سازمان غذا و دارو و دیگر مجوزهای مرتبط برای واردات کالا از چین ضروری هستند. عدم رعایت این مقررات سبب بروز مشکلاتی در مسیر واردات کالاها از چین به کشور می‌شود.

 

کالاهای وارداتی از چین

مهم ترین کالاهایی که از چین  به ایران وارد می‌شوند عبارتند از: لوازم خانگی، تجهیزات دارویی، تجهیزات اداری و تزئینی، انواع کالاهای برقی، مواد دارویی، موبایل و کامپیوتر و اسباب بازی و صدها کالای دیگر هستند که براساس قوانین چین شرایط خاص خود را دارند. به همین دلیل آگاهی شخص از چگونگی واردات از چین مهم است. ورود و ترخیص اکثر کالاها از گمرک شهید رجایی انجام می‌شود. براساس آمار در دوره دوازده ماهه منتهی به اسفند سال ۱۳۹۵ نزدیک به چهارده درصد واردات مربوط به کالاهای وارداتی از چین بوده است، این کالاها از مهم ترین بنادر چین از جمله گوانجو حمل شده و وارد گمرک شهید رجایی در ایران می‌شوند.

امتیاز 5 از 5

———————————————————

برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۱۲۱۰۰۰  |  ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

———————————————————

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *