افزایش شدید نرخ کرایه حمل کانتینری از چین

حمل کانتینر از چین

این روزها نه تنها با افزایش نزدیک به دو برابری کرایه حمل کانتینری مواجه هستیم، بلکه اغلب وارد کنندگان برای دریافت کانتینر می‌بایست مدت زمانی در صف کانتینر باشند.

از مهمترین عوامل کمبود کانتینر می‌توان به افزایش تقاضا و همچنین کندی در چرخش کانتینرها اشاره کرد.

یکی از روش‌های حمل‌ونقل کالا از چین به ایران که معمولاً برای حمل کالا از چین به ایران از این روش استفاده می‌شود حمل‌ونقل کانتینری کالا به ایران از چین است. حمل‌ونقل کانتینری در حوزه حمل‌ونقل دریایی قرار دارد، به‌صورت کلی برای حمل‌ونقل انواع کالاهای حجیم و کالاهایی که وزن زیادی دارند و نگهداری آن‌ها شرایط خاص و سختی مانند مواد دارویی ندارد و نیز زمان ارسال آن‌ها به ایران مهم نیست از روش حمل‌ونقل دریایی استفاده می‌شود.

در روش حمل‌ونقل دریایی کالاها از بنادر مختلف ایران به بنادر چین منتقل می‌شوند یا از بنادر چین به بنادر ایران منتقل می‌شوند. باتوجه‌به این که حمل‌ونقل دریایی کالاها را در معرض رطوبت و گرما و حتی باران قرار می‌دهد و ممکن است کالاها دچار آسیب شوند، برای حمل و نقل بهتر کالاها از کانتینرهای باربری استفاده می‌شود، کالاها در این روش درون کانتینر قرار داده و سپس بر روی کشتی‌های مخصوص بارگیری می‌شوند در این صورت کمتر در معرض خرابی و آسیب‌دیدگی قرار دارند.

کرایه حمل کانتینری کالا از چین به ایران معمولاً در مقایسه با حمل‌ونقل هوایی و زمینی کمتر است؛ اما در چند روز اخیر متأسفانه نرخ حمل‌ونقل کانتینری از چین به ایران در حدود دوبرابر افزایش داشته است. این افزایش هزینه مربوط به خطوط داخلی نیست و یک افزایش نرخ جهانی است که خطوط کشتیرانی خارجی هم مشمول افزایش هزینه باربری کرده است. این افزایش نرخ شرکت‌های حمل‌ونقل فعال در ایران را دچار مشکل کرده است چرا که هزینه کانتینرها به‌شدت بالا رفته است و دیگر نمی‌توان با هزینه‌های قبلی کانتینرها را اجاره و بارگیری کرد؛ لذا خطوط کشتیرانی داخلی و خارجی تغییراتی را در نرخ هزینه‌های حمل‌ونقل خود ایجاد کرده‌اند. باتوجه‌به این شرایط پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از بروز مشکل در کرایه حمل و نقل کالاهای خود و محاسبه نرخ حدید حمل‌ونقل کالاهایی که مدنظر دارید با شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی آریا حمل تماس گرفته و نرخ مصوب جدید برای حمل‌ونقل کالاهایی که مدنظر دارید را از کارشناسان ما بپرسید. کارشناسان ما دراسرع‌وقت به سؤالات شما پاسخ می‌دهند و بهترین نرخ و کانتینر را برای حمل‌ونقل کالاهای شما در نظر می‌گیرند.

بر این اساس پیش‌بینی می‌شود با افزایش میزان تنش در منطقه، هزینه حمل کالا از طریق دریای سرخ افزایش بیشتری داشته باشد. منابع خبری جهانی تحلیل می‌کنند تداوم این وضعیت می‌تواند ایجاد اختلال در عرضه جهانی در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس را در پی داشته باشد. در این بین برخی نوسانات نرخ حمل‌ونقل بار دریایی در ایران هم نیز متاثر از چنین فضایی است و پیش بینی می‌شود این روند روی کرایه‌های حمل بار از ایران به سایر کشورهای دنیا نیز اثرگذار باشد. نرخ حمل و نقل بار از چین به ایران نیز بر همین اساس و باتوجه‌به دلایلی که بررسی کردیم و ترافیک خلیج فارس افزایش قابل‌توجهی داشته است. مشخص نیست که این میزان افزایش قیمت تا چه میزان دوام دارد و چه زمانی هزینه حمل‌ونقل دریایی به نرخ عادی خود بر می گردد و این جهش کاهش پیدا می کند. پیشنهاد می‌کنیم خرید و ارسال بارهای خود ازچین به ایران را براساس شایعات کاهش قیمت به عقب موکول نکنید چرا که ممکن است هزینه ها مجددا به دلیل شرایط منطقه و نرخ دلار افزایش پیدا کنند.

پس از همه‌گیری ویروس کرونا، کشور چین به‌عنوان بزرگ‌ترین هاب و پایانه ارسال و دریافت محمولات دریایی به دلیل اینکه اولین کشوری بود که با پاندمی روبرو شد و مجبور به ایجاد محدودیت در کلیه عملیات حمل‌ونقل بین‌المللی خود شد، خوردن تعادل در چرخه گردش کانتینر در سراسر دنیا را به هم زد. کانتینرهایی که به سراسر دنیا ارسال شده بودند و به علت محدودیت‌های پیش‌آمده امکان بازگشت به چین را نداشتند. پس از مدتی، چین اولین کشوری بود که توانست با کنترل اوضاع همه‌گیری ویروس عملیات ترافیک بندری و دریایی را به روال طبیعی برگرداند و شروع به صادرات دریایی کرد. ولیکن در آن زمان کشورها و قاره‌های دیگر دنیا مخصوصاً قاره آمریکا درگیر محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری ویروس شده بود و امکان ارسال محمولات و در واقع بازگرداندن کانتینرها را به مبدأ خود نداشتند. این امر موجب زمین‌گیر شدن تعداد بسیار زیادی کانتینر در سراسر دنیا علی‌الخصوص قاره آمریکا شد. از طرف دیگر به علت همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه بیشتر کشورهای دنیا و مخصوصاً قاره آمریکا با کاهش نیروی کار انسانی در کارخانه‌ها و همین‌طور بنادر و ارگان‌های مرتبط با حمل‌ونقل دریایی روبرو شدند. این امر موجب کاهش سرعت تولید محمولات، کاهش سرعت در عملیات صادرات و در نتیجه موجب کندی بسیار محسوس در چرخه کانتینری دنیا شد.

حالا با ازسرگیری حمل‌ونقل دریایی در کشور چین و کاهش شرایط قرنطینه در کشورها، بندرهای کشور چین با حجم عظیمی از محمولاتی که منتظر حمل‌شدن به مقاصد خود هستند روبرو هستند درحالی‌که بسیاری از کانتینرها هنوز به این کشور بازگردانده نشده‌اند.

در حال حاضر کانتینرهایی که فرسوده هستند ازرده‌خارج شده و از چرخه حمل‌ونقل دریایی خارج می‌شوند. بخش کنترل تجهیزات خطوط کشتیرانی بر اساس برنامه‌ای منظم سفارش ساخت کانتینرهای جدید را ثبت می‌کنند تا ازیک‌طرف که کانتینرهای فرسوده خارج می‌شوند، از طرف دیگر کانتینرهای نووارد شوند. به دلیل شوک جهانی ناشی از ویروس کرونا، سیاست‌های کنترل تجهیزات شرکت‌های کشتیرانی، با محافظه‌کاری بیشتری وارد عمل شد و تعداد سفارش‌ها کانتینرهای نو به شکل قابل‌توجهی کاهش یافت، درحالی‌که بر اساس قوانین ایمنی حمل دریایی، کانتینرهای فرسوده باید بر اساس روال استاندارد ازرده‌خارج می‌شدند. این یعنی کاهش تعداد کانتینرها در چرخه حمل‌ونقل دریایی.

همان‌طور که می‌دانید نرخ حمل‌ونقل کالاها از چین به ایران به‌صورت کانتینری اگر این فرایند توسط شرکت‌های خارجی انجام شود با دلار محاسبه می‌شود، باتوجه‌به این که نرخ دلار در ایران ثابت نیست این فرایند در مقایسه با شرکت‌های داخلی هزینه‌ای به‌مراتب بالاتر را برای شما در پس دارد درحالی‌که تفاوتی در شرایط حمل‌ونقل و کانتینرها بین شرکت‌های داخلی و خارجی وجود ندارد.

در روزهای اخیر خبرگزاری‌های جهانی اعلام کردند که نرخ کرایه حمل‌ونقل دریایی کالا، طی روزهای اخیر و در پی جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در بسیاری از مسیرهای تجاری افزایش قابل‌توجهی یافته است. رویترز و NBC دراین‌خصوص گزارش داده‌اند سقف قیمت‌های حمل‌ونقل دریایی ظرف چند روز گذشته به دلیل تغییر مسیر بسیاری از کشتی‌ها از دریای سرخ، افزایش ناگهانی داشته است. نرخ حمل‌ونقل دریایی کانتینر 40 فوت از شانگهای چین به بنادر انگلستان به  10 هزار دلار رسیده است، همچنین به دنبال این افزایش هزینه‌های حمل‌ونقل جاده‌ای در خاورمیانه بیش‌تر از دوبرابر شده‌اند.

در حال حاضر، حمل‌ونقل حجم عمده‌ای از محمولات از مبدأ خاور دور و شبه‌قاره هند به مقاصد بندر جده در عربستان و بندر سوخنا در مصر متوقف شده‌اند و این محمولات به سایر بنادر از جمله دمام و جبل‌علی امارات حمل‌ می‌شوند. این موضوع موجب افزایش ترافیک بار در خلیج‌فارس شده  است و افزایش کرایه حمل کانتینری از مبدأ چین به خاورمیانه را به دنبال داشته است.

 

ما در آریاحمل همواره می‌کوشیم تا در سریعترین زمان، کانتینرهای ایرانی و خارجی را در اختیار شما واردکنندگان و تولیدکنندگان گرامی قرار دهیم. 

برای اطلاع از ظرفیت کانتینرهای آماده بارگیری، با تیم فروش ما در ارتباط باشید.

امتیاز 5 از 5

———————————————————

برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۱۲۱۰۰۰  |  ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

———————————————————

ترانزیت کالا

ما مفتخریم با بهره گیری از تجارب مدیران و کارمندان متخصص در امور حمل و نقل بین المللی ، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل زمینی، حمل و نقل هوایی، حمل کانتینری و ترانزیت کالا، بهترین و با کیفیت‌ترین سرویس موجود را همراه با تضمین قیمت به مشتریان خود ارائه دهیم.

در حال حاضر عمده فعالیت شرکت آریا حمل مربوط به واردات کالا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشور چین به ایران می‌باشد. همچنین ترانزیت داخلی و ترخیص کالا از جمله خدمات داخلی ما محسوب می‌گردند.

مشاور: ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

آدرس: تهران، عباس آباد، خیابان قنبرزاده، نبش کوچه حسینی، پلاک ۲۷، طبقه ۴، واحد ۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *