تعرفه دموراژ خطوط کشتیرانی خارجی

دموراژ خطوط کشتیرانی خارجی

دموراژ Demurrage همان حق توقف کانتینر دریایی است، این تعرفه معمولا زمانی که محموله شما به بندر مقصد می‌رسد، اعلام می‌شود. دموراژ زمانی است که کانتیر دست صاحب کالا بوده است و پس از گذشت زمان رایگان، باید هزینه کانتینر توسط صاحب بار پرداخت شود. این هزینه‌ها معمولا قانونی هستند و دلیلی اصلی آن مجاب کردن تاجران برای تحویل هر چه زودتر کانتینر‌ها به خطوط کشتیرانی هستند.

 

دموراژ بر چه مبنایی محاسبه می‌شود؟

دموراژ برای کلیه کانتینرهای دریایی محاسبه می‌شود، چه کانتینر 20 فوتی باشد چه 40 فوتی معمولی، کانتینر‌های یخچالی، اوپن تاب، فلت و… همگی شامل دموراژ می‌شوند. مبلغ دقیق دموراژ در انتها و پس از تحویل کانتینر به کشتیرانی محاسبه می‌شود و در نهایت فاکتور به صاحب کالا یا نماینده آن داده می‌شود. توجه داشته باشید که تمامی خطوط کشتیرانی یک مدت زمان 10 یا 14 یا 21 روزه را به عنوان مدت زمان رایگان محاسبه می‌کنند که در اصطلاح قانونی به آن فری تایم FREE TIME می‌گویند، پس از اتمام زمان فری تایم دموراژ و جریمه‌ها محاسبه می‌شود، هزینه دموراژ هر 10 روز به 10 روز متفاوت است و نرخ ثابتی ندارد اما بر مبنای یکسری از قوانین و مقررات محاسبه می‌شود.

 

مسئول پرداخت دموراژ چه کسی است؟

صورتحساب دموراژ به صاحب بار یا نماینده آن داده می‌شود، صاحب کالا یا بار همان فردی است که نامش در بارنامه به عنوان مالک بار قید شده  است، این فرد باید تمامی هزینه‌های مربوط به بار از جمله دموراژ، هزینه آسیب به کانتینر در حین تخلیه بار یا بارگیری و حمل و نقل را پرداخت کند. همچنین باید چک‌های مربوط به سالم بودن کانتینر در حین برگشت و حق توقف علی الحساب را پرداخت نماید.

توجه داشته باشید که خرده بار شامل دموراژ نمی‌شود به محض اینکه کانتینر محموله‌های خرده بار وارد بندر شوند، بار‌ها تخلیه می‌شوند و به انبار گمرک منتقل می‌شوند، تنها هزینه انبار داری خرده بار‌ها بر عهده صاحب بار است.

براساس آخرین بخشنامه صادر شده توسط انجمن کشتیرانی، برای خطوط کشتیرانی خارجی تعرفه دلاری متوزان شده‌ای در نظر گرفته شده است تا از اعلام هزینه‌های دلاری متفاوت توسط خطوط کشتیرانی خارجی جلوگیری شود. همچنین خطوط کشتیرانی غیر ایرانی که حق توقف را با دلار حساب می‌کنند، وظیفه دارند پیش از حمل و واگذاری کانتینر خالی به فرستنده کالا، تعرفه حق توقف دلاری که توسط انجمن کشتیرانی برای خطوط کشتیرانی خارجی تعیین شده است را به صورت کتبی به صاحب کالا تحویل دهند. در غیر این صورت تعرفه جاری برای خطوط کشتیرانی ایرانی ملاک قرار داده می‌شود. در اصل ، ملاک محاسبه به صورت کلی تعرفه جاری برای خطوط کشتیرانی ایرانی است. ملاک محاسبه حق توقف، تعرفه مصوب برای خطوط کشتیرانی ایرانی است مگر اینکه در قرارداد منعقد شده ، بندی برای پذیرش تعرفه‌های دیگر توسط صاحب کالا مشخص شده باشد. توجه داشته باشید که تاریخ توافقنامه باید قبل از تحویل کانتینر خالی به فروشنده کالا برای بارگیری باشد.

حق توقف انواع کانتینرهای دریایی مربوط به کشتیرانی جمهوری اسلامی

جدول تعرفه حق توقف کانتینرهای DC و HC سال 1402
وارداتی و صادراتی کانتینر 20 فوت (ریال) کانتینر 40 فوت (ریال)
تا 10 روز معاف معاف
11 – 20 روز 1،700،000 3،400،000
21 – 30 روز 2،600،000 5،200،000
31 – 40 روز 3،300،000 6،600،000
41 روز بیشتر 4،500،000 9،000،000

 

جدول تعرفه حق توقف کانتینرهای OT و FR سال 1402
وارداتی و صادراتی کانتینر 20 فوت (ریال) کانتینر 40 فوت (ریال)
تا 10 روز معاف معاف
11 – 20 روز 3،400،000 6،800،000
21 – 30 روز 5،200،000 10،400،000
31 – 40 روز 6،600،000 13،200،000
41 روز بیشتر 9،000،000 18،000،000

 

جدول تعرفه حق توقف کانیتنر‌های یخچالی REF سال 1402
وارداتی و صادراتی کانتینر 20 فوت (ریال) کانتینر 40 فوت (ریال)
تا 4 روز معاف معاف
5 – 14 روز 5،100،000 10،200،000
15 – 24 روز 7،800،000 15،600،000
25 – 34 روز 9،900،000 19،800،000
35 روز بیشتر 13،500،000 27،000،000

 

وجوه چک برگشت سالم کانتینر غیر نقدی سال 1402
کانتینر سایز مبلغ
کانتینر DC & HC 20 فوت 1 میلیارد ریال
کانتینر DC & HC 40 فوت 2 میلیارد ریال
کانتینر خاص OT & FR 20 فوت 2 میلیارد ریال
کانتینر خاص OT & FR 40 فوت 4 میلیارد ریال
کانتینر یخچالی REF 20 فوت 4 میلیارد و 500 میلیون ریال
کانتینر یخچالی REF 40 فوت 9 میلیارد ریال

 

وجوه سپرده (پیش پرداخت) نقدی سال 1402
کانتینر 20 فوت 40 فوت
معمولی DC & HC 30,000,000 ریال 60,000,000 ریال
خاص OT & FR 60,000,000 ریال 120,000,000 ریال
یخچالی 90,000,000 ریال 180,000,000 ریال

 

انواع دموراژ

دموراژ در زمینه تجارت با کشتی انواع مختلفی دارد که بهتر است از آنها شناخت کافی داشته باشید. حق دموراژ در کشور ما به دو شکل ریالی و دلاری پرداخت می‌شود؛ هر چند که انواع دیگری از دموراژ نیز وجود دارند که در حوزه حمل و نقل کانتینری کاربرد دارند این موارد عبارتند از:

 

دموراژ کانتیر

دموراژ در بیشتر موارد در ارتباط با کانتینرهای حمل بار کاربرد دارد، با اجاره کانتینر از شرکت حمل و نقل بین‌المللی باید کانتینر‌ها بعد از مدت زمان معین شده تحویل داده شوند، اگر صاحب کالا کانتینر‌ها را به موقع تحویل ندهد، مشمول پرداخت جریمه دموراژ می‌شود.

 

دموراژ کشتی

اگر تخلیه کشتی در بنادر با تاخیر انجام شود، صاحب کالا باید این جریمه را پرداخت کند.

 

دموراژ گمرکی

اگر مالک بار برای ترخیص کالا از گمرک به موقع  اقدام نکند، وظیفه دارد هزینه دموراژ را برای معطلی کالا در گمرک پرداخت کند.

 

فری تایم چیست؟

در هنگام تخلیه بار و تحویل کانتینر حتما با اصطلاح فری تایم برخورد خواهید کرد، در زمان عقد قرارداد با شرکت‌های حمل و نقل دریایی زمانی به نام فری تایم مشخص می‌شود، این زمان در اصل همان مدت زمانی است که صاحب کالا می‌تواند کانتینر‌ها را بدون پرداخت هزینه در اختیار داشته باشد، فری تایم مبدا و مقصد دو نوع از انواع رایج فری تایم هستند که کاربرد‌های خاصی دارند.

به زمانی که طول می‌کشد تا کانتینر خالی به شما تحویل داده شود تا زمانی که کانتینر پر برگشت داده می‌شود، فری تایم مبدا و مدت زمانی که طول می‌کشد تا کانتینر پر تحویل گرفته شود تا تحویل کانتینر به محوطه کانتینر‌های پر، فری تایم مقصد گفته می‌شود. برای جا به جایی کالا آشنایی با این اصطلاحات ضروری هستند.

دموراژ در اصل نوعی جریمه برای تاخیر در تحویل کالا است، مبنای محاسبه هزینه دموراژ متفاوت است. محاسبه هزینه‌ دموراژ به عوامل مختلفی مانند ابعاد و نوع کانتینر وابسته است، دموراژ به صورت روزانه محاسبه می‌شود. برای نمونه دموراژ کانتینر یخچال دار، از یک کانتینر معمولی بیشتر است و شرکت های حمل و نقل دریایی تعرفه‌های مختلفی دارند. توجه داشته باشید که بلافاصله پس از تمام شدن مدت زمان فری تایم دموراژ محاسبه می‌شود.

 

چرا دموراژ کانتینر محاسبه می‌شود؟

عوال مختلفی سبب ایجاد هزینه دموراژ کانتینر می‌شوند که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد:

اگر تحویل گیرنده کالا از تاریخ ورود بار به گمرک و حمل آن اطلاع نداشته باشد، نمی‌تواند فرایند ترخیص کالا را در زمان مناسب انجام دهد و کالا را در مدت زمان مناسب تحویل بگیرد.

در شرایطی که تحویل گیرنده بار، اسناد و مدارک مورد برای ترخیص کالا را به موقع دریافت نکرده باشد، مشکل در دریافت بار ایجاد می‌شود و مدت زمان ماندن بار در کانتینر افزایش پیدا می‌کند.

اگر تحویل گیرنده بار هزینه کافی برای تخلیه کانتینر در زمان مناسب را نداشته باشد، باید هزینه دموراژ پرداخت کند.

شرایطی که تطابق بین محموله دریافت شده با سفارش فروش کالا وجود نداشته باشد.

اختلاف بین حمل کننده و دریافت کننده بار

توقف کانتینر برای بازرسی

طولانی شدن فرایند انتقال بار

 

تمامی موارد فوق سبب می‌شوند تا هزینه دموراژ افزایش پیدا کند و شما ناچار به پرداخت جریمه باشید.

کاهش هزینه دموراژ

شما می‌توانید با رعایت چند نکته ساده از افزایش هزینه دموراژ جلوگیری کنید، اگر فکر می‌کنید ترخیص کالا از گمرک مدت زیادی طول می‌کشد، حتما از کانتینرهایی که فری تایم طولانی‌تری دارند، استفاده کنید. بارنامه خود را به طور کامل و دقیق بررسی کنید تا پیش از حرکت کشتی از عدم وجود تعرفه خاص مطمئن شوید، بهترین زمان برای تهیه و جمع آوری مدارک ترخیص کالا و شروع فرایند، قبل از رسیدن محموله به گمرک است، در این شرایط شما می‌توانید راحت‌تر و سریع‌تر امور گمرکی را انجام دهید و کانتینر را به موقع به شرکت حمل و نقل تحویل دهید.

همیشه برنامه‌ای جایگزین برای هر مرحله از انتقال کالا داشته باشید

از شرکت‌های باربری مطمئن برای ترخیص کالا استفاده کنید

در ارتباط با قوانین بندر و مراحل ترخیص کالا اطلاعات خود را کامل کنید و از ترخیص‌کاران گمرک کمک بگیرید.

براساس شرایط فروش و تحویل بار، بندر مناسبی را برای تحویل انتخاب کنید.

پیش از باربری، از سلامت و درست بودن کالا‌ها با موارد توافق شده مطمئن شوید.

بندهای بارنامه را بررسی کنید تا مشکلی در ادامه ایجاد نشود.

 

تفاوت دموراژ و حق توقف با هم چیست؟

دموراژ و حق توقف دو اصطلاح پرکاربرد در حوزه باربری بین‌المللی هستند و در اغلب موارد با هم اشتباه گرفته می‌شوند. دموراژ به هزینه‌ای گفته می‌شود که برای تاخیر در تحویل کالا پرداخت می‌شود؛ اما حق توقف به هزینه‌ای گفته می‌شود که برای تاخیر در تحویل کانتینر واریز می‌شود. در ایران هر دو اصطلاح به یک معنی هستند و تفاوتی با هم ندارند اما در سایر کشور‌ها این دو اصطلاح با هم متفاوت هستند.

 

کوتاژ دموراژ

شماره کوتاژ شماره‌ای است که پس از ثبت اظهارنامه در سامانه EPL به هر کالا به صورت منحصر به فرد داده می‌شود. شماره کوتاژ این امکان را به مسئولان و کارکنان می‌دهد تا دقیق‌تر و راحت‌تر محموله‌ها را بررسی و جا به جا کنند. کوتاژ دموراژ در تعریف نیز به شماره‌ای که تعیین‌کننده هزینه دموراژ برای یک کالای خاص است، گفته می‌شود.

 

دموراژ و دیسپچ چه تفاوتی با هم دارند؟

همانطور که از ابتدای مقاله بررسی کردیم، دموراژ جریمه‌ای است که برای تاخیر در تحویل کانتینر به شرکت حمل و نقل پرداخت می‌شود؛ در حالی که دیسپچ متضاد دموراژ است و به حالتی گفته می‌شود که کانتینر زودتر از مدت زمان مقرر به شرکت حمل و نقل تحویل داده شود، وقتی که دیسپچ رخ می‌دهد صاحب کالا نیازی به پرداخت جریمه ندارد و حتی پاداشی هم از طرف شرکت کشتیرانی دریافت می‌کند.

 

هزینه دموراژ چه موقع به کالا تعلق نمیگرد؟

در برخی موارد، شرایط مختلفی سبب می‌شوند تا تحویل کانتینر به شرکت یا صاحب مربوطه با تاخیر انجام شود، در این مواقع هزینه دموراژ برای کالا محاسبه نمی‌شود. برای مثال اگر در زمان تخلیه بار شرایط جوی مناسب نباشد و تخلیه بار متوقف شود، دموراژ برای بار محاسبه نمی‌شود. همچنین در روز‌های تعطیل نیز هزینه دموراژ به کالا‌ها تعلق نمی‌گیرد مگر برای کانتینرهایی که در ساعت‌های مشخصی استفاده می‌شوند.

 

آیا دموراژ بر اعتبار مصرف کننده اثرگذار است؟

دموراژ یک هزینه اضافی در روند تجارت است و تاجرانی که برای کرایه کانتینر از شرکت کشتیرانی اقدام می‌کنند باید این هزینه را در صورت تاخیر در برگشت کانتینرها پرداخت کنند. در این شرایط وجود سابقه پرداخت هزینه دموراژ در پرونده تجاری به هر دلیلی نشان دهنده  بد قولی تاجران به شرکت کشتیرانی و کرایه دهنده کانتینر است. دلایل مختلفی وجود دارد که افراد نمی‌توانند کانتینرهای اجاره شده را در زمان مقرر به شرکت برگردانند، دلایل هرچه که باشند نتیجه کار تاثیر منفی بر پرونده تجاری افراد دارد.

 

چه افرادی از دموراژ کالا‌ها سود می‌برند؟

اگر تاجران کانتینرهای اجاره شده از شرکت کشتیرانی را دیرتر از موعد مقرر در قرار داد به شرکت بازگردانند باید هزینه بیشتری برای دموراژ پرداخت کنند، دموراژ و دیرکرد برای تاجران یک ضرر است. اما برعکس برای مالکان کانتینر سود محسوب می شود چرا که می‌توانند برای کالا‌ها هرینه بیشتری از صاحب کالا دریافت کنند.

 

سوالات متداول

دیسپچ چیست؟

دیسپچ زمانی است که کانتینر زودتر از موعد به شرکت حمل و نقل برسد، در این زمان این امکان وجود دارد تا پاداشی هم از طرف شرکت به صاحب بار داده شود.

چه عواملی سبب کند شدن روند ترخیص کالا می‌شوند؟

کامل نبودن مدارک، عدم دریافت مجوز‌های لازم و آشنا نبودن با قوانین و مقررات گمرک از جمله اصلی‌ترین عواملی هستند که سبب کند‌شدن روند ترخیص کالا از گمرک و بروز هزینه‌های اضافی دموراژ می‌شوند.

هزینه دموراژ وابسته به چه عواملی است؟

ظرفیت کانتینر، ابعاد و نوع کانتینر، تعداد روز‌هایی که تحویل کانتینر تاخیر می‌خورد بر میزان دموراژ اثرگذار هستند.

دموراژ توسط چه کسی پرداخت می‌شود؟

دموراژ خسارتی است که برای تاخیر در برگرداندن کانتینر‌ها پرداخت می‌شود، در صورتی که تاخیر در تحویل بار رخ دهد صاحب بار وظیفه دارد دموراژ را به صاحب کشتی پرداخت کند.

امتیاز 5 از 5

———————————————————

برای مشاوره و راهنمایی با کارشناسان ما تماس بگیرید:

۰۲۱۸۶۱۲۱۰۰۰  |  ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

———————————————————

ترانزیت کالا

ما مفتخریم با بهره گیری از تجارب مدیران و کارمندان متخصص در امور حمل و نقل بین المللی ، حمل و نقل دریایی، حمل و نقل زمینی، حمل و نقل هوایی، حمل کانتینری و ترانزیت کالا، بهترین و با کیفیت‌ترین سرویس موجود را همراه با تضمین قیمت به مشتریان خود ارائه دهیم.

در حال حاضر عمده فعالیت شرکت آریا حمل مربوط به واردات کالا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کشور چین به ایران می‌باشد. همچنین ترانزیت داخلی و ترخیص کالا از جمله خدمات داخلی ما محسوب می‌گردند.

مشاور: ۰۹۳۵۸۷۰۰۳۲۱

آدرس: تهران، عباس آباد، خیابان قنبرزاده، نبش کوچه حسینی، پلاک ۲۷، طبقه ۴، واحد ۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *